Аналіз крові дозволить визначити вік людини Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2010 12:36 · Розділ: Наука

Вченим вдалося розробити метод обчислення віку людини за допомогою аналізу крові. Автори проведеного дослідження, опублікованого спеціалізованим журналом Current Biology, вважають, що новий метод може з успіхом використовуватися вкриміналістиці.
На сьогоднішній день метод дозволяє визначити вік з істотною похибкою у дев'ять років, однак цього може вистачити для звуження кола підозрюваних осіб у кожному конкретному випадку.

Метод заснований на експрес аналізі ДНК клітин імунної системи людини - так званих Т-клітин, які циркулюють в крові, знищуючи чужорідні об'єкти, яким вдалося потрапити до організму. Для забезпечення та успішного виконання цієї функції Т-клітинам необхідно систематично оновлювати та "розробляти" нові рецептори на своїй поверхні, щоб точно визначати загрозу організмові. Такий процес стає можливим завдяки своєрідному "відрізанню" невеликих фрагментів ДНК та "складанню" нових послідовностей. В результаті такого процесу утворюються кругові фрагменти ДНК, які не виконують жодної функції та є "відходами" процесу реорганізації молекули.

Аналіз окремих клітин ДНК допоможуть визначити вік людини (фото взято з сайту gazeta.ua)
Аналіз окремих клітин ДНК допоможуть визначити вік людини (фото взято з сайту gazeta.ua)

Група вчених на чолі з Манфредом Кайзером (Manfred Kayser) з Університету Еразмус у Роттердамі, в процесі проведення експериментів визначили кількість таких кругових структур в ДНК Т-клітин. Більше того, вчені продемонстрували, що з віком їхня кількість знижується, оскільки організм виробляє менше Т-клітин.

"Сучасні методи ДНК аналізу, що використовуються в криміналістиці, дозволяють виявити потенційних злочинців лише за умов повного збігу їхніх зразків ДНК з наявними у базі даних. Цей метод не може дати позитивного результату за відсутності фрагмента ДНК, з яким необхідно зіставити генетичний матеріал підозрюваних. У нашому ж випадку порівняння не потрібне, натомість визначення приблизного віку злочинця може значно звузити коло підозрюваних," - прокоментував результати дослідження Кайзер.

Автори нової методики мають намір у найближчому майбутньому підвищити її точність за рахунок використання особливостей інших клітин, що містяться в крові людей та якимось чином пов'язані з віком людини.

На даний час аналітична методика проходить випробування за участю професійних криміналістів.

Джерело: http://www.rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.