Презервативи дозволили католикам і православним Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2010 12:13 · Розділ: Суспільство

Папа Римський Бенедикт ХVI нещодавно зауважив, що використання презервативів допустиме та навіть необхідне в окремих випадках. До таких випадків Понтифік зарахував статеві акти з ВІЛ-інфікованими.

Власним баченням та інтерпретацією можливості використання протизаплідних засобів глава Ватикану поділився в своєрідній книзі-інтерв'ю "Світло миру", яка побачить світ вже найближчим часом.

Таку неординарну в релігійному аспекті точку зору Папи пояснив офіційний представник Святого Престолу монсеньйор Федеріко Ломбарді. За його словами, усім сказаним понтифік лише намагався підкреслити, що "проблема СНІДу не може бути вирішена лише шляхом розповсюдження засобів контрацепції".

За словами преподобного Ф. Ломбарді, Католицька церква ні в якому разі не розглядає презервативи "як реальне чи моральне вирішення" проблеми розповсюдження СНІДу.

В свою чергу голова синодального Відділу з питань взаємин Церкви та суспільства протоієрей Всеволод Чаплін, коментуючи заяву папи Бенедикта ХVI щодо можливості використання презервативів, вказав на те, що у Російській церкві також доволі поблажливо ставляться до використання неабортних контрацептивів.

"В "Основах соціальної концепції" Російської православної церкви контрацептиви різняться між собою абортивною та неабортівною дією. І в разі застосування другого виду протизаплідних засобів, священик має право застосовувати поблажливість до своєї пастви," - зауважив отець Всеволод.

Разом з тим, за словами священика, це аж ніяк не означає, що Церква схвалює "у якій би то не було мірі егоїстичну відмову подружжя від народження дітей".

Говорячи про допустимість використання презервативів ВІЛ-інфікованими, згадану понтифіком, отець Всеволод закликав носіїв цієї інфекції "серйозно замислитися над тим, чи варто їм взагалі вести статеве життя, оскільки інфікування можливе не лише під час безпосереднього статевого акту".

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.