У Нюрнберзі відкрився музей, присвячений знаменитому судовому процесу Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2010 10:44 · Розділ: Культура

Цими днями у Нюрнберзі в Німеччині відкрився музей, присвячений знаменитому судового процесу над військовими злочинцями Другої світової війни, що відбувся в цьому місті ще 65 років тому. Про це повідомляється у виданні Deutsche Welle. В церемонії відкриття музею історії міжнародного трибуналу над нацистськими злочинцями взяли участь глави МЗС Росії та Німеччини, офіційні представники Франції, Великобританії, США. На відкриття музею прибули й очевидці та учасники Нюрнберзького процесу, в тім числі й головний обвинувачувач з боку США Бенджамін Ференч.

Музей відкрився у приміщенні колишнього земельного суду Нюрнберг-Фюрт, в якому свого часу проходили судові засідання Нюрнберзького процесу. На сьогоднішній день ця будівля продовжує використоватися за прямим призначенням, тому зали музею розташували на верхніх поверхах. Зал присяжних засідань, відомий в історії як «Зал 600», де проходили слухання Нюрнберзького процесу, буде доступний для відвідувачів лише тоді, коли в ньому не проводитимуть засіданнь.

На виставці представлені різноманітні відео-та аудіозаписи, матеріали з історії, інформація про дійових осіб, основні факти біографії 24 обвинувачених, фотографії та інші цінні документи. На створення музею витратили 4,2 млн євро.

Документи Нюрнбержського процесу стануть експонатами музею
Документи Нюрнбержського процесу стануть експонатами музею

У даному контексті нагадаємо, що міжнародний суд над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини проходив у Нюрнберзі з 20 листопада 1945 до 1 жовтня 1946 року. З боку звинувачення в судовому процесі взяли участь представники чотирьох держав-переможців: СРСР, США, Великобританії та Франції. Підсудним (їх було 24 особи) пред'явили звинувачення в попередньому плануванні, ретельній підготовці та веденні агресивної війни з метою встановлення світового панування німецького імперіалізму, тобто у злочинах проти миру; у вбивствах і катуваннях військовополонених та мирних громадян окупованих країн, викраденні цивільного населення з метою виконання примусових робіт в Німеччині, вбивствах заручників, розграбуванні громадської та приватної власності, безцільному руйнуванні міст і сіл, не виправданому відповідною військовою необхідністю, тобто у здійсненні воєнних злочинів; а також у винищуванні, поневоленні, жорстокості, скоєних стосовно цивільного населення з політичних, расових чи релігійних мотивів.

В результаті Міжнародний військовий трибунал засудив 12 осіб до смертної кари шляхом повішення; трьох засудили до довічного ув'язнення, двоє отримали по 20 років позбавлення волі. Трьох осіб виправдали.

Трибунал також визнав злочинною діяльність організацій СС, СД, СА, Гестапо та керівного складу нацистської партії, виправдавши в цьому аспекті урядовий кабінет нацистської Німеччини, генеральний штаб і верховне командування вермахту. Смертні покарання були приведені у виконання в ніч на 16 жовтня 1946 року.

Джерело: http://www.wnd.su


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?