Стовбурові клітини допоможуть сліпим Автор: lesya · Опубліковано: 23.11.2010 09:51 · Розділ: Медицина

Опираючись на результати проведених нещодавно досліджень, американські вчені стверджують, що ембріональні стовбурові клітини можуть допомогти сліпим. Вчені мають намір використовувати стовбурові клітини в процесі лікування макулодифстрофії.

Передбачається, що найближчим часом американські спеціалісти приступлять до випробування лікування стовбуровими клітинами пацієнтів, які втратили зір.

За даними AFP, клінічні дослідження нового методу лікування проводитимуться групою фахівців каліфорнійської біотехнологічної компанії Advanced Cell Technology (ACT) під керівництвом Боба Ланза.

В процесі дослідження вчені планують використовувати ембріональні стовбурові клітини для лікування макулодифстрофії Штаргардта - захворювання, яке передається спадково та проявляється в дитячому віці, супроводжуючись ураженням сітківки ока в районі жовтої плями. Дозвіл на проведення першого етапу клінічних випробувань виданий Управлінням з питань виробництва продуктів та ліків США (FDA).

У хворих макулодифстрофією Штаргардта спостерігається пошкодження клітини пігментного епітелію сітківки очей. Внаслідок цього відбувається руйнування фоторецепторів, що зумовлює втрату зору ще в підлітковому віці. Дослідники мають намір вводити стовбурові клітини в сітківку ока пацієнтів з метою заміни пошкодженого епітелію.

Вчені випробують новий метод для лікування хворих макулодистрофією
Вчені випробують новий метод для лікування хворих макулодистрофією

Перші ефективні результати використання даного методу вчені отримали в процесі проведення експериментів на лабораторних тваринах. За словами фахівців, їм вдалося досягти 100% відновлення зорової функції у щурів з макулодистрофією. Майже повністю зір відновився й у хворих мишей. Разом з цим спеціалістами не було зафіксовано якихось побічних ефектів введення стовбурових клітин у сітківку.

На першому етапі клінічних випробувань вчені перевірятимуть, насамперед, безпеку нового методу лікування. В експерименті візьме участь 12 пацієнтів із прогресуючою формою макулодистрофії Штаргардта. В разі успішного завершення першого етапу досліджень ефективність лікування стовбуровими клітинами оцінюватимуть під час випробувань за участю хворих дітей.

Нагадаємо, що на початку жовтня в США розпочалися випробування на людях методики лікування за допомогою використання людських ембріональних стовбурових клітин. Згодом вчені шотландського університету в Глазго приступили до експериментів з імплантації стовбурових клітин в мозок людей, які перенесли інсульт. На їхню думку, стовбурові клітини можуть допомогти виздоровіти людям, які пережили це захворювання.

Джерело: http://korrespondent.net/


Інші новини розділу