Життя без цукру гірке, зате корисне Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2010 14:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Результати дослідження, проведеного нещодавно вченими, показали, що велика кількість цукру в їжі шкодить здоров'ю, навіть якщо вага людини не перевищує норми. За даними Sydney Morning Herald, симптоми ослаблення та порушення серцевої діяльності вчені помітили у мишей, яких годували їжею з високим вмістом цукру протягом 12 тижнів. Експеримент був частиною дослідження, проведеного спеціалістами Мельбурнського університету.

Еквівалент такої мишачої дієти спостерігається, наприклад, у підлітків, які щодня вживають значну кількість газованої води та льодяників. Докторант Кімберлі Меллор підкреслила, що результати експерименту вказують на зазвичай неправильні уявлення щодо корисності тих чи інших страв.

Цукор шкодить здоровим людям (фото взято з сайту novynar.com.ua)
Цукор шкодить здоровим людям (фото взято з сайту novynar.com.ua)

“Продукти, які ми вважаємо корисними через відсутність жирів, насправді вводять нас в оману, вміщуючи значний рівень цукру,”- зауважила Меллор.Так, приміром їжа мишей містила багато фруктози - речовини, яка на сьогоднішній день є поширеною харчовою добавкою, наприклад, у вигляді кукурудзяного сиропу.

В серцях піддослідних мишей вчені виявили ознаки оксидативного стресу, який зумовив руйнування серцевих клітин та став причиною порушення реакції серцевих клітин на кальцій. Реакція на кальцій - це дуже важливий процес, що дозволяє серцю битися.

В той час, як вчені аналізували способи впливу цукру на серцеву функцію, Меллор повідомила, що результати іншого дослідження також вказали на зв'язок між дієтою з високим вмістом фруктози та початком діабету.

“Протягом останніх десятиліть споживання фруктози зросло, і цей процес співпав зі зростанням рівня захворюваності на діабет II типу,” - зауважила Меллор. “До цього часу вважалося, що діабет пов'язаний з надмірною вагою, проте відомі випадки діабету в людей, вага яких зовсім не перевищує норми”.

Вчені у даному контексті вважають необхідним розглянути можливість введення обмежень на використання фруктози в їжі. Результати проведеного дослідження були представлені на 5-му Австралійському конгресі здоров'я та медичних досліджень, який з 15 по 19 листопада проходив у Мельбурні.

Джерело: http://www.innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.