Величина комп'ютера незабаром зрівняється з величиною цукрового кубика Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2010 14:05 · Розділ: Нові технології

Вчені з IBM планують вже найближчим часом зменшити розмір процесорів найпотужніших суперкомп'ютерів світу до розмірів одного кубика рафінованого цукру. За словами фахівців, мета новаторського прориву полягає, насамперед, у зниженні споживання комп’ютерами енергетичних ресурсів, а не у науково банальному зменшенні його розмірів.

“В недалекому майбутньому ціна комп'ютерів у першу чергу залежатиме від того, наскільки вони економічні з точки зору споживання та витрати енергоносіїв, а не від швидкості здійснення тих чи інших процесів,” - пояснює один з керівників проекту, доктор Бруно Майчел з Цюріхської лабораторії IBM. “Оплата рахунків на підтримку роботи дата-центру перевищуватиме ціну устаткування”.

Прототип, що демонструє принцип водяного охолодження, - Aquasar.
Прототип, що демонструє принцип водяного охолодження, - Aquasar.

Раніше Майчел разом з колегами вже створив прототип для демонстрації принципу водяного охолодження - Aquasar. Габаритами він не поступається звичайному холодильнику, однак за спеціальними підрахунками фахівців IBM, Aquasar майже на 50 відсотків економніше витрачає електроенергію, аніж найпопулярніші суперкомп'ютери світу.

“Ще якихось 50 років тому ціна комп'ютера здебільшого визначалася вартістю заліза. Один транзистор коштував долар або франк, - нагадав доктор Майчел. - Якщо ж глянути на ціну сьогодні, то вартість транзистора - це 1 / 100 частка ціни друку всього однієї букви на сторінці”.

“Зовсім скоро у нас з’явиться суперкомп'ютер, завбільшки з цукровий кубик, - з гордістю заявив доктор Майчел на прес-конференції. - Ми плануємо складати процесори один на одного у великі стоси, відокремлені каналами водяного охолодження, ні в якому разі не товстішими, ніж людське волосся. Оскільки велика відстань між процесорами негативно позначається на швидкості роботи комп’ютера, виділяючи разом з тим залишки тепла, таке близьке розташування чіпів дозволить одночасно вирішити проблеми швидкості, розміру та експлуатаційних витрат”.

Однією з основних проблем, які постануть перед інженерами в процесі створення такого суперкомп’ютера, виявиться забезпечення зв’язку між чіпами, які повинні працювати за принципом провідників та бути водонепроникними.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.