Медузи допоможуть виявити ракові клітини Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2010 13:35 · Розділ: Медицина

За словами спеціалістів, діагностика раку на ранніх стадіях тепер стає можливою завдяки... медузам! Так, англійські вчені Йоркського університету переконують, що флуоресцентні клітини медуз, завдяки яким медузи й здатні світитися в темряві, значно допоможуть у відкритті та розробці нового методу лікування та виявлення злоякісних пухлин.

Професор Норман Майтленд у даному контексті зазначає, що, власне, суть процесу діагностики раку полягає, насамперед, в тому, що клітини білка медуз, які світяться зеленим, вводитимуть у ракові клітини людини. Після цього за допомогою спеціальних камер ці білки висвітлюватимуться, завдяки чому з’явиться можливість точно визначити розташування ракових клітин для їх подальшого видалення.

Флуорисцентні клітини медуз допоможуть виявити розташування ракових клітин (фото взято з сайту utro.ua)
Флуорисцентні клітини медуз допоможуть виявити розташування ракових клітин (фото взято з сайту utro.ua)

На сьогоднішній день, за словами фахівців, існує лише одна проблема впровадження цього методу діагностики на практиці - це надто висока вартість спеціалізованих камер, які дозволяють побачити білкові клітини, що світяться в організмі людини. Вартість однієї такої камери американського виробництва складає близько 800 тисяч доларів.

Джерело: http://www.med2.ru


Інші новини розділу