Специфіка продажу товарів для новонароджених Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2010 12:27 · Розділ: Економіка

Діти завжди є споживачами, та водночас набагато рідше покупцями. Саме тому для успішного продажу дитячих товарів слід враховувати інтереси обох цільових аудиторій - і батьків, і малюків. Так, приміром якщо для перших переконливими аргументами здійснення покупки стає, як правило, користь того чи іншого продукту чи, наприклад, його гіпоалергенність, то для других - яскрава упаковка та цікава форма.

В цілому дитяча аудиторія надто специфічна, тому без професійного підходу до організації процесу продажу не обійтися. Сегментація цільової аудиторії за віковими параметрами зумовлена, насамперед, такими критеріями, як психологічний розвиток дитини, ступінь участі в ухваленні рішення про здійснення покупки, чинниками, які впливають на вибір того чи іншого бренду. Так, приміром дошкільнята та діти молодшого шкільного віку передусім захочуть придбати щось яскраве, отже, для них основний фактор вибору того чи іншого бренду - яскравість упаковки. А вже12-річний споживач віддасть перевагу товарам, якими користуються його друзі та однокласники. Популярність певної торгової марки - основний фактор вибору для таких покупців.

Таким чином, магазини товарів для новонароджених у своїй роботі також мають певні особливості. Новоспечені батьки, ясна річ, прагнуть придбати для свого малюка тільки найкраще. Тому всі запропоновані товари повинні бути перш за все якісними. Важливе значення набуває наявність в асортименті товарів відомих виробників. Як правило, купуючи товари для новонароджених, батьки насамперед звертають увагу на якість та безпеку того чи іншого продукту, а вже потім на ціну.

Реклама: покупайте детские товары в магазине "Масик"

Продаж товарів для найменших навряд чи стане ефективним, якщо раз по раз не підкреслювати корисність та сучасність торгової марки. Продавці повинні бути добре поінформованими щодо властивостей товару, принципів його застосування, вміти проконсультувати покупців. Приміром, пропонуючи крем для новонароджених, доцільно нагадати, що всі його компоненти пройшли ретельний алергенний контроль.

Дуже зручно, якщо в магазині є аптека з усіма необхідними дитячими речами та медикаментами. Бажано, щоб магазин мав власний сайт в Інтернеті з каталогом товарів, які можуть доставити додому. А в невеликих містечках, де не кожен мешканець має доступ до мережі, корисно організувати замовлення товарів по телефону. Так, догляд за новонародженим забирає багато сил та часу, тому слід максимально допомогти батькам у вирішенні цієї проблеми.

Цей фактор варто враховувати і під час просторової організації магазину - вивіски та покажчики повинні зорієнтувати відвідувачів, де який товар знаходиться. В таких магазинах найефективнішою стане комплексна викладка товару. Так, поряд з одягом для новонароджених батьки можуть знайти спеціальний пральний порошок, підгузники та вологі серветки, а поруч з ванночкою - термометр для води, засоби для купання, гігієни, спеціальні пелюшки для купання тощо.

За словами спеціалістів, комплексна викладка товарів істотно збільшує обсяги продажу. При цьому виявлені перехресні зв'язки між товарами можна використовувати не лише для правильного розташування товарів, а й для ефективного розміщення реклами.

Слід також пам’ятати, що магазини для малюків відвідують не лише батьки. Потенційними покупцями можуть стати родичі та друзі новоспечених батьків. А такі відвідувачі не завжди правильно можуть обрати розмір одягу чи іграшку. Тому слід різними способами допомогти покупцеві зробити правильний вибір. Приміром, на ціннику позначати не лише розмір, а й вік, ріст дитини, якій товар підійде.

Зовсім по- іншому необхідно організовувати торгівлю в магазинах, орієнтованих на старших дітей, враховуючи при цьому вікові психологічні особливості юних відвідувачів.

Джерело: товары для детей


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.