Цінні знахідки в коробці з- під сигарет Автор: lesya · Опубліковано: 20.11.2010 08:54 · Розділ: Культура

Архівіст Національної портретної галереї Великобританії виявив нові предмети з поховання короля Річарда II. За словами фахівців, ця знахідка дозволить вченим досить точно відтворити зовнішній образ англійського правителя XIV століття.

Сер Джордж Шарф (George Scharf; 1820-1895) був призначений на посаду директора Національної портретної галереї ще у 1857 році, майже одразу після її відкриття. Він залишався на цій посаді протягом 38 років, тож в його паперах та записах відображена майже вся історія цієї організації практично з дня її заснування, коли в середовищі англійців зріс інтерес до національних особливостей Великобританії та з’явилося усвідомлення того, що портрети можуть відігравати велику роль у відображенні англійської історії.

Реліквії з могили Річарда II вдалося виявити під час каталогізації документів Шарфа. Серед сотень щоденників та блокнотів, які протягом багатьох років залишалися недоторканими в ящиках, співробітники Галереї знайшли предмети вмісту труни середньовічного англійського короля, а також ескізи кісток і черепа покійного.

Виявлені предмети допоможуть відтворити точне обличчя короля (фото взято з сайту luminarium.org)
Виявлені предмети допоможуть відтворити точне обличчя короля (фото взято з сайту luminarium.org)

Предмети з поховання Річарда II зберігалися в сигаретної коробці, датованій 31 серпня 1871 року. Всередині архівістам вдалося виявити шматочки дерева, можливо, частинки труни англійського короля та фрагменти тканини. «На перший погляд коробка видавалася порожньою. Та відкривши її, я помітив смужки шкіри та шматочки дерева. Ось що означає доторкнутися до історії в прямому розумінні цього слова», - поділився враженнями архівіст Кшиштоф Адамець (Krzysztof Adamiec).

Після цього дослідники переглянули записи в щоденнику та ескізи, зроблені того ж дня, який зазначався на сигаретній коробці. Записи 31 серпня показали, що Шарф свого часу був присутній на відкритті королівських поховань у Вестмінстерському абатстві. Разом з тим, перший директор Галереї ретельно замалював череп і кістки короля та провів детальні вимірювання його рештків. Виявилося: малюнки зроблені настільки точно, що їх можна використовувати для реконструкції та відновлення зовнішнього вигляду Річарда II.

Каталогізація паперів першого директора Галереї проводиться в рамках шестимісячного проекту, який спонсорують по гранту Програми національних архівів. В процесі проведення досліджень архівісти зрозуміли, що Шарф назбирав безліч інформації не тільки про мистецтво: директор Галереї був свідком відкриття королівських поховань та бачив поховання Річарда II, Едуарда VI, Генріха VII, Якова I і Єлизавети Йоркської.

В архіві Шарфа трапляються ділові папери, особисті та сімейні документи, які відображають не лише історію Галереї, але і є своєрідним віддзеркаленням соціальної історії Англії вікторіанського періоду. Шарф уважно спостерігав за життям сучасників, і в його щоденниках, нотатках та ескізах детально відобразилися зміни, які відбувалися на той час в Лондоні та в повсякденному житті англійців, водночас тут отримали висвітлення й великі історичні події епохи.

Шарф був не просто людиною, яка вибудувала Національну портретну галерею. Він брав участь та навіть виступив організатором низки найбільших виставок вікторіанського періоду.

З усіх паперів Шарфа до нас дійшло 230 блокнотів та малюнків: він ретельно скопійовував місця, в яких бував, створюючи, водночас, портретні начерки людей, з якими коли- небудь стикався. Приміром, серед його малюнків є портрет Вінстона Черчілля в дитинстві, зображення Ковентрі до його бомбардування та малюнки із зображенням моментів похорону Веллінгтона. Шарф разом з тим є автором оглядів приватних і громадських колекцій предметів мистецтва.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?