Найстаріше шампанське світу продадуть з аукціону Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2010 11:08 · Розділ: Події у світі

Найстаріше шампанське світу, знайдене минулого літа на затонулому кораблі на дні Балтики неподалік Аландських островів, продадуть з аукціону. Таке рішення цими днями прийняли представники уряду Аландської автономії, яка і є власником археологічної знахідки.

«Корабель, на якому перевозили напій, найімовірніше, слідував з Північної Німеччини в один із портів західного узбережжя Фінляндії. Цілком можливо, що шампанське призначалося військовим одного з російських гарнізонів, розквартированого на той час у Фінляндії. Існує водночас невелика вірогідність того, що це шампанське планували відправити до Санкт-Петербурга», - повідомляє історик Кеннет Густаффсон.

Декілька закоркованих пляшок передадуть у власність музею (фото взято з сайту zelenahata.in.ua)
Декілька закоркованих пляшок передадуть у власність музею (фото взято з сайту zelenahata.in.ua)

Назву корабля поки що дослідникам встановити не вдалося. Вже вирішено, що аукціон, присвячений продажу шампанського «з морського дна», проводитиметься на Аландських островах з метою популяризації цієї території в середовищі туристів усього світу. На затонулому кораблі виявили 168 пляшок шампанського. П'ять із них у нерозпечатаному вигляді як археологічну та культурну цінність віддадуть у власність Музею Аландської автономії, решту ж ігристого напою продадуть з молотка.

У встановленні справжньої цінності та оригінальності напою брали участь експерти двох французьких виноробних будинків - «La Veuve Clicot» і «Jacquesson», а також португальські винороби. В процесі досліджень фахівцями було встановлено, що знахідка є продукцією двох будинків - «Вдови Кліко» і «Юглара», водночас вік вина складає близько 180 років.

Джерело: http://www.gazeta.ru/


Інші новини розділу