Традиції святкування Божоле Нуво Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2010 11:02 · Розділ: Культура

З 18 по 21 листопада в усьому світі щорічно відзначають свято Божоле Нуво. Божоле Нуво (фр. Beaujolais nouveau - нове божоле) - сорт молодого французького вина, яке виготовляється з винограду сорту гаме в історичній області Франції Божоле (Бургундія).

Цей сорт вина поступає у продаж безпосередньо після закінчення ферментації, по проходженню шести тижнів після збору врожаю. Згідно з законами Франції, вино свіжого врожаю офіційно презентується в третій чверті листопаду. Власне цей день і називають святом Божоле. В зв’язку з такими подіями у Франції протягом тривалого часу набув поширення вираз "Le Beaujolais Nouveau est arrivé!", що в перекладі з французької означає "Божоле нуво прибуло!". Йому судилося стати своєрідним девізом свята, яке набуло поширення та популярності по всьому світу.

Святкування розпочинаються в третій чверті листопаду (фото взято з сайту zman.com)
Святкування розпочинаються в третій чверті листопаду (фото взято з сайту zman.com)

Разом з тим зауважимо, що традиція відкорковувати бочки рівно о 00:00 третього четверга листопаду корінням сягає історії. Так, ще у 1951 році постановою міністерства було заборонено продавати вино нового врожаю раніше півночі 15 грудня, однак, завдяки зусиллям профспілок, для таких вин, як божоле, цю дату вдалося перенести на листопад.

Джерело: http://www.metronews.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?