Саундреки до фільмів відтворюють тривожні крики тварин Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2010 10:56 · Розділ: Цікаві факти

Саундтреки до різноманітних фільмів, особливо ті композиції, які використовуються режисерами в ключових для розвитку сюжету сценах, створені за тим же принципом, що й тривожні вигуки тварин. Такого висновку в процесі проведення експериментів дійшла група дослідників, стаття яких опублікована журналом Biology Letters. Коротко результати роботи висвітлює Wired.

Вчені під час дослідження проаналізували музичний супровід найсуттєвіших сцен 102 класичних картин різних років. Виявилося, що музика таких сцен різко та несподівано змінює тональність, амплітуду й гучність, змушуючи глядачів постійно та уважно стежити за подіями на екрані.

Кульмінаційні моменти фільмів супроводжуютьсятваринними звуками
Кульмінаційні моменти фільмів супроводжуютьсятваринними звуками

Аналогічної мети - привернути увагу - намагаються досягти й крики звірів, які ніби попереджають родичів про небезпеку. Вчені-етологи (фахівці з питань вивчення поведінки тварин) називають такий тип звуків нелінійної вокалізацією.

Нещодавно ще один колектив учених досліджував інший аспект, пов'язаний з використанням та роллю звуків у кінематографі. Фахівці встановили, що фільми жахів здійснюють настільки сильний вплив на глядачів завдяки характеристикам криків, які видають персонажі, а також системі розташування цих криків по фільму.

Джерело: http://newsland.ru/


Інші новини розділу