Пасивне куріння призводить до втрати слуху Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 10:29 · Розділ: Краса і здоров'я

Виявляється, тютюновий дим здійснює свій шкідливий вплив не лише на легені курців, але й на їхній слух. Нещодавно вчені Університету Майамі та Міжнародного університету Флориди з'ясували, що пасивне куріння може зумовити виникнення різноманітних проблем зі слуховим апаратом - аж до втрати слуху.

Такі висновки фахівці зробили на основі результатів дослідження, проведеного за участю понад трьох тисяч добровольців. Частина із них палили раніше, але кинули, інші ж не палили ніколи. Для того, щоб якнайповніше оцінити вплив пасивного куріння на організм людини, в учасників експерименту спершу перевірили кров на наявність побічного продукту нікотину, котініну, який утворюється в організмі при взаємодії з тютюновим димом.

Провівши низку тестів з використанням послідовності низьких, середніх та високих звукові частот, вчені з'ясували, що в осіб, які піддавалися пасивному курінню, частіше спостерігалися проблеми зі слухом. Разом з цим ризик повної або часткової втрати слуху зростав на одну третину.

Навіть у людей, які не палять, спостерігається порушення слуху під впливом тютюнового диму (фото взято з сайту wasit.ru)
Навіть у людей, які не палять, спостерігається порушення слуху під впливом тютюнового диму (фото взято з сайту wasit.ru)

Пасивне куріння негативно відбивається на циркуляції крові в судинах вуха, що й в свою чергу зумовлює нестачу кисню та накопичення токсичних відходів, які руйнують клітини.

Однак яка саме кількість диму потрібна для того, щоб людина, яка не палить, втратила слух, вченим встановити так і не вдалося. Та все ж вони радять триматися подалі від курців.

Джерело: http://www.aif.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.