Бактерії усунуть тріщини в бетоні Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 10:13 · Розділ: Нові технології

Як усунути тріщину в бетоні, якщо вона там зовсім несподівано з'явилася? Фахівці університету Ньюкасла запропонували досить простий спосіб вирішення цієї проблеми: з тріщиною допоможуть впоратися бактерії, які виробляють особливий «клей».

Потрапивши на дно тріщини, бактерії починають виділяти клейку речовину
Потрапивши на дно тріщини, бактерії починають виділяти клейку речовину

Дослідникам в процесі проведення різноманітних досліджень, спрямованих на винайдення та розробку новітніх технологій, які допопомогли б підвищити рівень екологізації виробничих процесів, вдалося отримати генетично модифіковані мікроорганізми, які, досягнувши дна щілини, склеюють карбонат кальцію спеціальною клейкою речовиною. В результаті отримується досить міцна структура, яка продовжує життя бетонної конструкції. Широке застосування таких бактерій не лише зменшить витрати на ремонт споруди, а й дозволить значно знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу, який виділяється в процесі виробництва бетону, оскільки за умов використання винаходу зникне необхідність заміни бетонної конструкції на нову.

Водночас дослідники стверджують, що технологія виявиться корисною, приміром, для відновлення будівель в сейсмічно небезпечних зонах,

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.