Тиранозавр був жвавим хижаком Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 10:09 · Розділ: Природа

Канадські вчені стверджують, що найбільший відомий хижий динозавр був ще й найшвидшим представником тогочасної фауни. Водночас дослідники спростовують популярну версію про те, що тиранозавр харчувався переважно падлом.

"Цар динозаврів з легкістю міг наздогнати практично будь-яку жертву," - запевнив палеонтолог Скотт Персонс. В процесі проведення різноманітних досліджень він з'ясував, що тиранозаври могли пересуватися зі швидкістю близько 70 км/год, а в пригоді їм ставали гігантські хвости. Під час вивчення скелетів ящерів, фахівцям вдалося виявити точки прикріплення найпотужнішого прямого м'яза, який протягувався від спини тиранозавра аж до верхньої частини хвоста, при цьому промені цього м’яза фіксувалися на ребрах і кістках нижніх кінцівок.

Тиранозаврам пересуватися допомагав гігантський хвіст (фото взято з сайту cybersecurity.ru)
Тиранозаврам пересуватися допомагав гігантський хвіст (фото взято з сайту cybersecurity.ru)

Комп'ютерне моделювання довело, що саме за рахунок цього "суперм’яза" рептилії могли пересуватися на 45% - 50% швидше, ніж вважалося до цього часу. Раніше вчені були впевнені, що гігантський хвіст тиранозавра потрібен був лише для утримання балансу, він вважався своєрідною противагою величезної голові.

"Серед представників сучасної живої природи всього декілька видів рептилій мають схожі хвости," - розповідає Скотт Персонс. Палеонтолог привів у приклад крокодилів та драконів острова Комодо. В цих плазунів наявні схожі потужні прямі м'язи, які й дозволяють їм здійснювати блискавичні ривки, пересуваючись з досить- таки високою швидкістю.

"Тиранозавр не був млявим падальщиком, навпаки, судячи з усього, він був найсильнішим і найнебезпечнішим представником фауни своєї епохи," - висловив упевненість Персонс. Окрім того, рептилії були схильні виявляти агресію у відношенні до своїх побратимів. Так, нещодавно палеонтологи Єльського Універститету представили переконливі докази того, що тиранозаври були канібалами. На заході північноамериканського континенту вчені виявили кістки гігінтскіх ящерів зі слідами від укусів великих зубів. Такі ушкодження могли залишити винятково рівноцінні за розмірами хижаки.

Тиранозаври жили на Землі близько 65 - 68 млн років тому. Вид Tyrannosaurus rex вважається найбільшим з- поміж давніх м'ясоїдних рептилій. Довжина тіла ящерів сягала 15 м, висота перевищувала 6 м, а маса становила близько семи тонн.

Джерело: http://www.utro.ru/


Інші новини розділу