Французька кухня стала спадщиною всього людства Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 10:03 · Розділ: Події у світі

За даними французьких засобів масової інформації, на конференції Міжурядового комітету ЮНЕСКО з охорони нематеріальної культурної спадщини, що відбулася цими днями у Найробі, було прийнято рішення про внесення французької кухні до списку Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини всього людства.

Приймаючи таке неординарне рішення, уповноважені експерти керувалися тим, що французькі традиції приготування та прийому їжі, а також звичаї, які супроводжують ці явища, насправді являють собою винятковий культурний феномен і, безумовно, гідні включення до списку Всесвітньої спадщини людства.

Прийнятий вердикт фахівців ЮНЕСКО став безпрецедентним. Конвенція про захист нематеріальних пам'яток культури була прийнята ще у 2003 році. З тих пір перелік культурної спадщини цієї міжнародної організації поповнився багатьма зразками народних ремесел, традиційних пісень, танців, звичаїв і традицій. Однак ніколи до цього часу гастрономічне мистецтво окремо взятого народу не потрапляло до списку.

Традиції французької кухні стали надбанням всього людства (фото взято з сайту koolinar.ru)
Традиції французької кухні стали надбанням всього людства (фото взято з сайту koolinar.ru)

На сьогоднішній день французький уряд має намір прийняти цілу низку законів для збереження гастрономічної спадщини країни. Так, у спільній заяві міністра культури Фредеріка Міттерана та глави сільськогосподарського відомства Брюно Ле Мера зазначається, що найближчим часом представники влади Франції почнуть втілювати в життя нові програми, спрямовані на заохочення розвитку місцевих кулінарних звичаїв, поширення просвітницької діяльності з представниками підростаючого покоління щодо національної культури приготування їжі, розвиток гастрономічного туризму всередині країни та просування французької кухні на міжнародній арені.

Джерело: http://www.ami-tass.ru


Інші новини розділу