Як будували хмарочоси? Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 09:41 · Розділ: Нові технології

Ще в 1891 році американський архітектор Вільям Ле Барон Дженні (William Le Baron Jenney) запропонував використання в процесі будівництва новаторської технології створення висотних будинків з використанням несучого каркасу. І вже на початку XX століття цю ідею не лише сприйняли та освоїли, а й інтенсивно почали втілювати на практиці. На картах міст США один за одним почали з'являтися хмарочоси.

У 1930 році в одному лише Чикаго налічувалося 32 будівлі висотою понад 90 метрів. А в Нью-Йорку протягом цього року звели одразу 3 всесвітньо відомих хмарочоси: Трамп-Білдінг (1930 р.), Крайслер-Білдінг (1930 р.) і Емпайр-Стейт-білдінг (1931 р.). Практично одночасно - в 1932 році, - у Філадельфії закінчили будівництво Американ-Інтернешнл-Білдінг.

Всі роботи виконувалися на значній висоті без будь- якої страховки
Всі роботи виконувалися на значній висоті без будь- якої страховки

Технологія використання так званого каркасного будівництва для зовнішніх і внутрішніх стін будівель полягала у широкому застосуванні в процесі виконання робіт сталі, питома міцність якої майже в 10 разів вища, ніж у бетону, кам'яної або цегельної кладки.

Завдяки впровадженню в процес будівництва технології створення несучого каркаса загальна вага архітектурних споруд знизилася майже на третину, що зробило нові висотні споруди міцнішими та стійкішими.

Метод складання каркасу на перший погляд видається цілком простим: одну балку кріплять до іншої за допомогою спеціальних деталей. Інша справа, що клепальникам доводилося виконувати цю нескладну процедуру на висоті декількох сотень метрів над поверхнею землі без будь- якої страховки.

Бригада клепальників працювала за наступною схемою: спершу «кухар» розжарював необхідну деталь до потрібної температури, потім діставав її спеціальними щипцями та кидав «воротареві», який ловив деталь і вставляв її в отвори балок.

Джерело: http://topnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.