Найкращі військові винаходи 2010 року Автор: lesya · Опубліковано: 18.11.2010 09:36 · Розділ: Техніка

Американський журнал Time опублікував список 50 найкращих винаходів 2010 року, до якого потрапили і п'ять військових інновацій. Найбільш вдалими військовими винаходами цього року спеціалісти журналу визнали пристрій, призначений для знищення бомб, створених власноруч, екзоскелет нового покоління, безпечну вибухівку, плівкове бронювання стін та гіперзвукову ракету.

Пристрій для знищення саморобних бомб на сьогоднішній день вже використовується американськими військовими в Афганістані. Він створений насамперед з метою полегшити роботу саперів та знизити рівень небезпеки під час знешкодження вибухових пристроїв. Апарат, розроблений компанією Sandia National Laboratories, являє собою ємність з водою, в якій встановлено невеликий заряд вибухівки. В момент ініціації заряду пристрій викидає тонкий щільний струмінь води, що й забезпечує знищення бомби. Sandia National Laboratories на даний час виконує замовлення на поставку Армії США семи тисяч таких апаратів, загальна вартість замовлення сягла 58 мільйонів доларів.

До пятірки найкращих винаходів увійшов екзоскелет
До пятірки найкращих винаходів увійшов екзоскелет

Разом з тим, увагу журналістів Time привернув екзоскелет другого покоління XOS 2, представлений в кінці вересня 2010 року компанією Raytheon. Цей роботизований костюм призначений, насамперед, для військових логістів, які займаються транспортуванням різних вантажів. XOS 2 важить близько 70 кілограмів, дозволяючи оператору піднімати вантажі масою до 91 кілограма без докладання зайвих зусиль. На сьооднішній день компанія Raytheon займається створенням екзоскелета третього покоління - XOS 3, який буде значно легшим, надійнішим та мобільнішим.

Спеціалізовані шпалери X-Flex можуть бути використані для додаткового бронювання стель, підлог та стін у приміщеннях. Спеціальна плівка, зіткана з полімерних ниток, здатна забезпечити додатковий захист бетонних конструкцій від землетрусів, вибухів та потрапляння осколків. Яким саме чином ця плівка кріпиться до поверхні, видання не уточнює. Пентагон на даний час уже прийняв рішення щодо використання X-Flex з метою зміцнення закордонних військових баз США.

Гіперзвукова ракета Boeing X-51A Waverider здійснила свій перший політ наприкінці травня 2010 року. Ракета пробула в повітрі близько 200 секунд, зумівши розігнатися за такий незначний проміжок часу до швидкості в п'ять чисел Маха (5,8 тисяч кілометрів за годину). Під час польоту фахівці зафіксували аномальну поведінку апарату - хоча двигун ракети й продовжував працювати в штатному режимі, дані телеметрії через деякий час після початку польоту стали надходити на пункт управління з перебоями. Тож коли в черговий раз зв'язок з апаратом перервався більше, ніж на три секунди, оператори відправили X-51A сигнал до самознищення.

Всередині серпня 2010 року армія США сертифікувала новий вид вибухової речовини - IMX-101, яка в перспективі повинна замінити традиційний тринітротолуол в снарядах. Спершу речовину планують постачати в снаряди M795 калібру 155 міліметрів. IMX-101, за умов схожих з тротилом характеристик, вирізняється меншою чутливістю до ударів - якщо випадково впустити снаряд з цією речовиною або вистрілити по ньому, вибухівка не вибухне.

Журнал Time публікує список найкращих винаходів та світових технічних досягнень щорічно. У 2010 році, окрім військових інновацій, до цього списку потрапили також планшет Apple iPad, цифрова фотокамера Sony Alpha A-55, "безпілотний автомобіль" Google, реактивний рюкзак Мартіна, протимоскітний лазер, безпілотник-дирижабль STS-111 та удосконалені 3D-окуляри.

Джерело: http://www.today.kz/ru


Інші новини розділу

 • Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники

  Топ 10 цікавих фактів про механічні годинники · Jane Holiday · 13.07.2017 11:39

  Механічний годинник – винахід минулого, який досі захоплює та вражає. Рідко можна зустріти людей, які не мріяли б придбати оригінальний механічний годинник, адже це прикраса, яка може стати родинною цінністю та переходити з покоління в покоління. Придбати оригінальний механічний годинник, який прослужить не лише вам, а й наступним поколінням, можна за посиланням http://www.timestyle.com.ua. Пропонуємо вам декілька цікавих фактів про механічні годинники, які не зустрінеш в офіційних джерелах.


 • Технології та люди - опора сучасного світу

  Технології та люди - опора сучасного світу · Jane Holiday · 16.05.2017 10:04

  Життя сучасних людей спливає в такому невгамовному ритмі,що ми справді не встигаємо насолодитися усіма прекрасними моментами. Хто як не студенти розуміють, що таке швидкоплинність часу? Молоді люди завжди спішать жити, хочуть усе встигнути.


 • Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам

  Інфрачервоний нагрівач для клавіатури не дасть замерзнути вашим рукам · kseniya_www · 28.03.2017 15:47

  Деякі виробники ноутбуків, і зокрема Asus, спеціально роблять підігрів робочої поверхні навколо тачпада, щоб користувачеві було комфортно працювати.


 • Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії

  Правила що збережуть техніку при вимкненні електроенергії · Anastasia · 02.02.2017 17:53

  Останнім часом на території нашої держави почастішали перебої постачання електроенергії, що може призвести до поломок побутової техніки та гаджетів, які підключені до мережі. Основну небезпеку спричинює не зникнення електрики, а скачки напруги, що виникають, коли мережа з’являється знову.


 • Інтер’єр балкону

  Інтер’єр балкону · Anastasia · 12.12.2016 19:29

  Квартирне питання – одне із найбільш важливих у нашому житті. Дизайнери пропонують безліч варіантів облаштування житла на будь-який смак. Для збільшення простору та через брак робочого місця все частіше із балконів реорганізовують ложі та самостійні кімнати, які можна комфортно, а головне функціонально оздобити.