Мрії роблять людину нещасливою Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2010 11:37 · Розділ: Цікаві факти

За даними спеціалістів, близько половини робочого часу кожна людина витрачає, мріючи про майбутнє, перебираючи в пам’яті події минулого, спогади. Однак психологи Гарвардського університету впевнені, що таке проведення часу не лише заважає ефективно працювати, але й робить людину нещасною, всупереч загальним уявленням.

Виявляється, людина найщасливіша тоді, коли живе сьогоднішнім днем, не віддаючись роздумам про можливе становище в світі. За підрахунками експертів, ми "витаємо в хмарах" близько 46,9% всього часу. Саме тоді ми й почуваємося найгірше, сприймаючи та генеруючи радість та позитивні емоції мінімально.

Схильність помріяти не зробить щасливим (фото взято з сайту itstechnology.ru)
Схильність помріяти не зробить щасливим (фото взято з сайту itstechnology.ru)

Часто людина мимоволі починає мріяти, слухаючи музику, граючи, відпочиваючи, працюючи за комп'ютером тощо. Водночас читання, перегляд улюблених телепередач та кінофільмів, домашня робота мало впливають на мозкову активність. Найбільший пік щастя припадає на моменти активного спілкування зі своїми друзями. Ця ж теорія пояснює, чому значна кількість людей надають перевагу екстремальним видам спорту, стають членами різних клубів та проводять вечори в барах, спілкуючись з друзями.

Професори Даніель Гілберт і Метью Кіллінгзворт заявляють, що унікальна здатність людей повертатися думками до подій минулого та розмірковувати про майбутнє - явище доволі суперечливе. За таку здатність доводиться розплачуватися емоційним навантаженням.

З метою проведення даного дослідження вчені спеціально розробили додаток для iPhone, який в довільному порядку розсилав запитання 2250 добровольцям з усіх куточків світу з приводу поточного рівня їхнього щастя, намагаючись разом з тим дізнатися, чим на момент опитування займаються респонденти та про що вони думають. Результати опитування показали, що учасники експерименту відволікалися не менше 30% всього часу, витраченого на будь-яку діяльність, за винятком занять сексом.Саме тоді, коли людина відволікається найбільше, вона відчуває себе найменш щасливою.

Джерело: http://medkarta.com/


Інші новини розділу