Відтепер інформацію перетворюватимуть в енергію Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2010 11:28 · Розділ: Нові технології

Японські фізики шляхом проведення різноманітних експериментів вперше змогли досягти збільшення внутрішньої енергії системи, використовуючи виключно інформацію щодо її стану та не забезпечуючи її надходженням додаткової енергії.

В статті, опублікованій журналом Nature Physics, наголошується, що отримання енергії з інформації вперше теоретично описав британський фізик Джеймс Максвелл у своєму уявному експерименті. В ньому невідоиа істота, пізніше названа "демоном Максвела", охороняла двері між двома кімнатами.

Групі японських фізиків під управлінням Масакі Сано з Токійського університету вдалося втілити на практиці уявний експеримент за участю "демона Максвела". Для цього вчені в процесі роботи використали полімерний об'єкт, розміром близько 300 нанометрів, який зовні нагадує намистину. Її помістили в спеціальний розчин, де вона завдяки своїм невеликим розмірам ставала складовою броунівському русі та починала обертатися - як за годинниковою стрілкою, так і проти.

Вчені на практиці підтвердили уявний експеримент Джеймса Максвелла (фото взято з сайту http://readme.ru)
Вчені на практиці підтвердили уявний експеримент Джеймса Максвелла (фото взято з сайту http://readme.ru)

Дослідники за допомогою спеціального обладнання відстежували кожен поворот намистини, і, коли та оберталася проти годинникової стрілки, піддавали посудину, в якій знаходився об’єкт дослідження, дії електричної напруги. Таким чином, вчені змогли збільшити запас її механічної енергії винятково за рахунок енергії броунівського руху молекул. При цьому аж ніяк не порушується закон збереження енергії. Згідно з розрахунками Сано, ефективність перетворення інформації в енергію в їхньому експерименті склала 28%, що повністю зіставляється з теоретичними розрахунками. За словами спеціалістів, такий механізм може використовуватися в процесі роботи наномашин чи молекулярних механізмів.

Джерело: http://nauka.izvestia.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.