Уникнути ожеледі допоможуть нанотехнології Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2010 11:22 · Розділ: Нові технології

Нещодавно дослідники з Гарвардського університету створили модель особливого дорожнього покриття, яке дозволить запобігати формуванню льоду та, як результат, усуне ожеледицю на дорогах. За даними спеціалізованого наукового інтернет-видання LiveScience, забезпечити вирішення цієї досить- таки складної та, без сумніву, актуальної проблеми допоможуть нанотехнології.

І хоча на сьогоднішній день вчені з Гарварду провели лише лабораторні дослідження, вони переконані, що отримані результати обов’язково дозволять створити нові види дорожнього покриття, інтегрувавши наночастинки в різні види матеріалів, що використовуються в сучасних технологіях дорожнього будівництва.

Нові дорожні покриття допоможуть уникнути намерзання (фото взято з сайту tsn.ua)
Нові дорожні покриття допоможуть уникнути намерзання (фото взято з сайту tsn.ua)

Водночас дослідники вважають, що такими матеріалами можна буде обробляти як шосе і магістралі, так поверхню повітряних лайнерів, рятуючи їх від зледеніння.

В науковому журналі ACS Nano зазначається саме вивчення динаміки поведінки крапель води в момент удару та замерзання на надзвичайно охолоджених поверхнях, а також ретельне дослідження хитрощів москітів в процесі своєрідної боротьби з виникненням льоду на власних очах і лапках, дало змогу вченим зрозуміти, яким саме способом можна уникнути обмерзання.

Відштовхуючись від спостережень, дослідники створили модель поверхні з крихітними щіточками, дрібними гострими "лезами" та взаємозалежниими візерунками, такими, приміром, як бджолині соти та складені докупи цеглини.

Використовуючи надшвидкісну відеозйомку, розробники в процесі експериментуспостерігали, як сильно охолоджені краплі води, б'ючись об схожі, оброблені нано поверхні, відскакували назад в сферичної формі, не замерзаючи у вигляді льоду. Натомість у звичайних умовах на гладкій поверхні, не обробленій наноструктурами, краплі розтікалися та, як і очікувалося, замерзали.

Разом з тим американські дослідники стверджують, що розроблені ними нанопокриття здатні відштовхувати воду та не замерзати при дуже низьких температурах - до мінус 30 градусів за Цельсієм. Власне відкриття гарвардські фахівці називають "радикальним", вважаючи, що воно обов’язково здійснить прорив у розробці технологій, які запобігають формуванню льоду.

Група експериментаторів вже приступила до випробувань отриманих результатів та новостворених матеріалів в природних умовах. Проект фінансується цілою низкою досить популярних американських відомств, включаючи агентство перспективних дослідницьких проектів Пентагону (DARPA) і департамент національної безпеки США.

Джерело: http://www.point.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.