Критики бойкотують "Освенцім" Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2010 13:04 · Розділ: Культура

За даними "Інтерфаксу" з посиланням на британське видання The Guardian, німецькі критики нещодавно закликали бойкотувати появу кінострічки німецького режисера Уве Болль "Освенцім"

Фільм "Освенцим", реліз якого запланований на 2011 рік, присвячений змалюванню страждань в'язнів концтабору. Значна кількість критиків вважають трейлер фільму, насичений кадрами виривання зубів, спалювання в крематорії дитячих тіл та докладних сцен у газовій камері, "огидним і обурливим".

Критики вважають деякі кадри аж надто жорстокими
Критики вважають деякі кадри аж надто жорстокими

На думку оглядачів журналу Stern, трейлер викликає щонайменше "обурення, сум'яття та панічний жах". Критики відзначають, що після виходу в світ колишніх картин ім'я режисера стало синонімом кіношного несмаку. Зокрема, Софі Альберс з журналу Stern вважає, що слово "Освенцім" у поєднанні з іменем режисера викликає найгірші побоювання. Разом з тим, оглядач журналу Escapist Том Голдман заявив, що фільм видався йому огидним. На його думку, для глядачів перегляд може виявитися аж занадто болючим. "Звичайно, реальність нестерпна, але тут йде мова про щось таке, що насправді нагадувало бійню," - зауважив натомість режисер.

На думку Болля, глядачі просто повинні побачити "справжню, повсякденну дійсність" Третього рейху. Режисер стверджує, що це, насамперед, - документальний фільм, хоча мова ведеться водночас і про ігрове кіно: "Я взяв безліч інтерв'ю у школярів з приводу Голокосту, саме інформація, отримана від них, і лягла в основу картини. Після цього знімальна група вирушила в Освенцім, де ми й відзняли всі шокуючі сцени. Ми намагалися максимально об'єктивно показати весь конвеєр смерті. Чотири тисячі дітей спершу отримували постріл в голову, перш ніж їх поміщали в газові камери. Згодом я знову вирушив до німецьких шкіл з метою поспілкувався з молодими людьми, які й поняття не мають, що таке Освенцім. І це в німецьких школах! Що вже говорити про інші країни. Ці епізоди також увійшли до фільму," - зауважує автор кінострічки.

Водночас режисер з'ясував, що значна частина опитаних взагалі вважають катастрофу міфом: "Половина моїх колег - євреї, то ж вони стверджують, що моя картина стане ударом для єврейської спільноти. Все якраз навпаки. Більше того, я впевнений, що на сьогоднішній день, в той час як президент Ірану дозволяє собі вислови щодо геноциду, піддаючи сумніву, ця картина особливо актуальна".

Частина зйомок фільму проводилася в Хорватії. В процесі роботи Уве Болль відвідав Ізраїль з метою отримати консультацію в музеї Катастрофи Яд ва-Шем та оглянути відповідний документальний матеріал. У власному фільмі Болль зіграв роль офіцера СС. За словами режисера, сцени вбивства займають у фільмі всього лише 20 хвилин, а решту часу присвячено суворим будням концтабору. Болль разом з тим висловив надію, що "Освенцім" все- таки включать до програми Берлінського кінофестивалю 2011 року.

Уве Болль прославився, чи, точніше кажучи, знеславився, численними екранізаціями комп'ютерних ігор - Bloodrayne, Postal, Dungeon Siege, FarCry та інших. Всі ці стрічки зазнали краху в прокаті, режисер удостоївся "Золотої малини" та петиції "Зупиніть Уве Болля", яка зібрала 350 тисяч підписів. При цьому режисер з неабияким почуттям гумору відноситься до статусу найгіршого режисера світу: він пообіцяв назавжди залишити режисерські спроби, якщо проти нього зберуть хоча б мільйон підписів. Однак існує також петиція, протилежна за змістом попередній, "Long Live Uwe Boll" - "Хай живе Уве Болль:" Шедеври "Уве Болля дарують нам півтора чи дві години здорового, радісного та істеричного сміху. А сміх, як відомо, продовжує життя," - жартують автори петиції.

Уве Болль прославився також як один з небагатьох культурних діячів, яким вдалося легально помститися злісним критикам - побити їх. У 2006 році Болль запросив своїх найзапекліших критиків з- поміж журналістів побувати на знімальному майданчику фільму "Postal". Після екскурсії режисер запропонував гостям провести з ним кілька раундів на боксерському рингу, де й відправив кількох із них в нокаут.

Всі картини Уве Болля- далеко не найбюджетніші проекти, однак особливості німецького культурного законодавства дозволяють їм провалюватися в прокаті, не приносячи режисерові ніяких матеріальних збитків. Німецький уряд компенсує режисерам майже всю суму витрат, пов’язаних зі створенням картини, причому податки сплачуються лише з чистого прибутку фільму.

Втім, далеко не всі фільми Уве Болл позначені глядачами та критиками як "еталон несмаку": у його фільмографії є кілька якісний робіт про маніяка, що морив власних жертв голодом, та кілька псевдодокументальних картин про війни у В'єтнамі та Судані. Знімаючи ”Освенцім, режисер орієнтувався на власний фільм "Дарфур" - про американських журналістів, які стали свідками геноциду під час війни в Судані.

Джерело: http://www.newsru.com/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?