Відпечатки пальців більше не потрібні Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2010 11:20 · Розділ: Нові технології

Виявляється, рухи очей кожної людини, як і відпечатки її пальців, унікальні. Цим явищем вирішили скористатися розробники з ізраїльської компанії ID-U Biometrics. Справа в тому, що на сьогоднішній день всі без винятку біометричні системи безпеки в більшості своїй обмежуються сканерами відбитків пальців та сітківки ока. Всі підходи до створення систем такого типу спираються на незмінні протягом життя особливості людського організму.

Нова система визначає особистість того, хто піддається перевірці, вивчаючи унікальні характеристики рухів очей в той час, коли людина стежить за значком, що пробігає по екрану комп'ютера. Траєкторія переміщення "мішені" може змінюватися, та випробовуваний все одно продовжує демонструвати особливі та індивідуальні "кінетичні риси".

Розробку ізраїльтян майже неможливо обдурити: точність визначення та ідентифікації складає близько 97%. Водночас нова технологія безпечніша й простіша, ніж її аналоги - для відстеження рухів очей людини досить екрану та невеликої відеокамери низького рішення. Відомо, що програмне забезпечення до 30 разів на секунду реєструє близько десяти різноманітних ознак (які саме, творці поки що замовчують).

Символіка компанії відображає основну ідею нової розробки
Символіка компанії відображає основну ідею нової розробки

"Рух очей кожної людини можна зіставити з переміщенням різних людей по одному гоночному треку: маршрут один, а траєкторії різні," - розповідає Дафна Палті (Daphna Palti), виконавчий директор ID-U Biometrics.

До речі, спроби простежити рух очей людини робляться не вперше - щоправда, раніше ними цікавилися лише науковці та рекламодавці. Таким чином, зовсім скоро звичайний інтерфейс може стати повноцінною заміною паролів та смарт- карт, які сьогодні використовуються для доступу до даних та всередину приміщень, що знаходяться під особливою охороною.

Джерело: http://www.membrana.ru/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.