Незабаром пігулки відсилатимуть повідомлення зі шлунка людини Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2010 10:39 · Розділ: Медицина

За даними спеціалістів, уже в найближчому майбутньому в нас з’явиться унікальна можливість вживати розумні пігулки. Від звичайних, існуючих сьогодні та широко використовуваних в медицині, їх відрізнятиме вбудований електронний чіп, який значно розширить можливості лікарських препаратів. Приміром, вони зможуть відправляти зі шлунка людини на телефон або електронну пошту лікаря повідомлення з інформацією про те, чи прийняв пацієнт ліки, чи вчасно він це зробив та чи отримав при цьому саме ту дозу, яка була йому необхідна.

Надалі фахівці планують «навчити» ці таблетки оцінювати показники частоти серцевих скорочень та температури тіла, а також ефективність проведеного лікування.

Незабаром в медицині зявляться нові пігулки з вмонтованим чіпом (фото взято з сайту 21region.org)
Незабаром в медицині зявляться нові пігулки з вмонтованим чіпом (фото взято з сайту 21region.org)

Активізувати розумну пілюлю буде шлунковий сік, після чого потрібна інформація передаватиметься через Bluetooth на крихітний пластир, прикріплений до шкіри людини, який в свою чергу відправлятиме всі необхідні дані лікуючому лікарю.

Ясна річ, такі мікрочіпи навряд чи вмонтують у аспірин. Для початку їх планують використати у таблетках, що приймаються пацієнтами після пересадки органів з метою запобігання відторгнення трансплантата. Втім, розробники не мають наміру зупинятися лише на створенні одного лікарського препарату.

Вже протягом найближчих 18 місяців швейцарська фармацевтична компанія Novartis AG планує отримати офіційний дозвіл на виробництво таблеток з мікрочіпами. Фірма не пошкодувала 24 млн. доларів для отримання доступу до технології використання чіпів у процесі виробництва пігулок, розроблених каліфорнійською приватною компанією Proteus Biomedical, повідомляє Reuters.

До речі, представники Novartis не вважають необхідним проводити повномасштабні клінічні дослідження препаратів з вмонтованими чіпами, тому що це всього- на- всього своєрідне доповнення до вже давно існуючих ліків. Фахівці компанії лише проводитимуть тести на біоеквівалентність з метою доведення того факту, що таблетки з електронними чіпами діють так само, як і звичайні, не втрачаючи своїх властивостей.

Джерело: http://kp.ru/


Інші новини розділу