Папа Римський засудив вживання допінгу Автор: lesya · Опубліковано: 16.11.2010 10:32 · Розділ: Спорт

Нещодавно Папа Римський Бенедикт XVI, виступаючи з промовою перед групою тренерів, назвав найважливішою метою спорту не що інше, а саме моральне удосконалення людини. Разом з тим, понтифік засудив використання та вживання спортсменами різноманітних допінгових препаратів.

«Заняття спортом є одним із невід’ємних засобів гармонійного та повноцінного розвитку особистості, - вважає Бенедикт XVI.- Тому саме здорове, чесне та справедливе змагання допомагає подолати спокусу будь-якою ціною збільшити можливості власного тіла, використовуючи для цього часто недостойні засоби».

За словами глави католицької церкви, спорт виховує здоровий командний дух, навчаючи водночас та виховуючи в кожного глибинне розуміння гуманістичних і християнських цінностей.

Папа Римський вважає, що спорт повинен виховувати, насамперед, морально досконалу осбистість
Папа Римський вважає, що спорт повинен виховувати, насамперед, морально досконалу осбистість

У даному контексті Бенедикт XVI підкреслив, що для досягнення спортивних висот необхідно бути насамперед врівноваженим, дисциплінованим та з повагою ставитися до свого суперника. Для прикладу та на підтвердження всього сказаного ним раніше понтифік згадав лижний спорт, який вимагає від учасників змагань прояву волі, завзяття, сили духу та суворого дотримання встановлених правил.

«Збалансованість фізичного і духовного вимірів у спорті веде не до культу тіла, а до його поваги», - зауважує Папа Римський.

Відзначимо, що на сьогоднішній день проблема використання допінгу особливо актуальна в лижному спорті. Чимало скандалів були викликані саме порушенням відповідних норм. Так, приміром у Росії президія Федерації лижних гонок відсторонила від роботи дев'ять тренерів, які тією чи іншою мірою були причетні до прийняття допінгу російськими спортсменами.

Джерело: http://news.km.ru


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.