"В Контакті" з піратами Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2010 12:06 · Розділ: Нові технології

Соціальну мережу "В контакті", одним із власників якої на сьогоднішній день є Mail.ru Group, звинувачують у піратстві. В списку розповсюджувачів нелегального контенту Американська організація звукозаписів (RIAA) розмістила її на другому місці після китайського пошуковика Baidu.

З листа RIAA, відісланого торговельному представнику США, випливає, що "В контакті" створила користувачам сприятливі умови для завантаження на сайт музики й відео без згоди правовласників. А деякі програми навіть дозволяють користувачам скачувати цей контент на свій комп'ютер. Враховуючи той факт, що у "В контакті" зареєстровано 93 млн користувачів, правовласникам наноситься відчутної шкоди, вважає RIAA.

Разом з тим, представник RIAA Джонатан Лемі зауважив, що у червні 2010 р. Міжнародна федерація виробників фонограм (IFPI) зажадала від "В контакті" видалити понад 51 000 треків, які належать компаніям, що входять до складу федерації.

Водночас далеко не всі правовласники готові відстежувати власний контент в соцмережах. Спеціалісти пояснюють, що технічно це доволі складний процес, займатися яким повинні відповідні інтернет-майданчики. Зокрема представники компанії "Гала рекордз" подали позови щодо порушення прав до представників адміністрації "В контакті" та Mail.ru. Mail.ru погодилася сплачувати відповідні відрахування від показів реклами. А "В контакті" вирішила не здаватися: суди різних інстанцій ухвалювали суперечливі рішення, а в кінцевому результаті касаційний суд постановив, що соцмережа не відповідає за користувальницький контент.

24,99% "В контакті" належить Mail.ru Group, яка нещодавно провела IPO в Лондоні, водночас холдинг планує збільшити свій пакет до 39,9%. На ціну акцій Mail.ru Group заяви RIAA аж ніяк не вплинули. Представники Mail.ru Group попередили інвесторів про те, що до компанії можуть бути пред'явлені претензії, пов'язані з завантажуваним користувачами контентом.

Основний актив групи - портал Mail.ru - теж дозволяє користувачам завантажувати контент. Якщо ж у правовласників виникають скарги, то контент негайно видаляється.

У даному контексті нагадаємо, що захід сонця скандально відомого інтернет-магазину Allofmp3.com теж почався з RIAA, яка подала позов до його власників зі звинуваченням у порушенні прав звукозаписних компаній. Сайт, який продавав зразки піратської музики на $ 30 млн на рік був закритий у 2007 р. під тиском RIAA та представників уряду США.

Джерело: http://www.comnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.