У Римі відкрився храм Венери і Роми Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2010 11:17 · Розділ: Культура

Нещодавно найбільш вражаючий давньоримський храм - храм Венери і Роми - відкрився після реставрації, яка тривала протягом тридцяти років. Релігійна споруда, яка символізувала міць імперії, була створена в другому столітті нашої ери за проектом імператора Адріана неподалік Колізею, на Римському форумі. Проект був представлений Адріаном у 121 році, офіційне відкриття храму відбулося у 135 році, а вже в 141 році, під час правління наступника Адріана Антонії Пія, будівництво храму було повністю завершене.

У 307 році храм постраждав через виникнення пожежі та був відновлений з деякими змінами імператором Максценцієм. А в дев'ятому столітті храм був зруйнований землетрусом, після чого на його руїнах було зведено церкву Санта-Марія-Нова.

Найближчим часом уряд Італії має намір відкрити для відвідування ще як мінімум декілька історичних пам'яток. Приміром, у 2011 році відкриє двері всім охочим храм Антоніна і Фаустіни, теж розташований на Римському форумі.

Нагадаємо, що в 2008 році мерія столиці Італії продемонструвала громадськості анімований фільм, який ефектно відтворює життя в Стародавньому Римі 310 року, власне під час правління імператора Максенція.

Будь- хто з бажаючих зможе опинитися в центрі колізею (фото взято з сайту news.students.ru)
Будь- хто з бажаючих зможе опинитися в центрі колізею (фото взято з сайту news.students.ru)

30-хвилинний фільм, знятий італійцями спільно з археологами університету штату Вірджинія (University of Virginia), США, являє собою віртуальну модель Риму, відтворену на основі архітектурних пам'яток, фресок, зброї та побутових предметів, знайдених під час розкопок стародавнього міста. В цілому, він містить близько 60 тис. віртуальних об'єктів, серед яких зображення Колізею, будівлі Сенату та Храму Вести на Римському форумі.

А наприкінці 2009 року компанія Google додала зображення Помпеї в картографічний сервіс Street View, так що у користувачів Інтернету з’явилися можливість здійснити віртуальний тур по древньому римському місту.

Окрім руїн на картах помітні статуї міста, храми й театри. Місто було поховане під попелом під час виверження Везувію в 79 році нашої ери та знову знайдене лише в XVIII столітті. В кінцевому підсумку, виверження «законсервувало» багато міських будівель, фресок, мозаїк, срібних виробів та інших артефактів.

Однак першим древнім містом, огляд якого став доступним завдяки компанії Google, виявилося інше древнє італійське місто. Рік тому компанія додала до своїх 3D карт в Google Earth нову карту - карту Стародавнього Риму із зображенням реконструйованого міста 320 року нашої ери, коли в ньому мешкало понад 1 млн осіб. Користувачі мають можливість збільшувати будівлі, вивчаючи їх, або ж, приміром, опинитися в центрі Колізею.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?