15 мільярдів гривень за похмілля Автор: lesya · Опубліковано: 15.11.2010 11:12 · Розділ: Економіка

Виявляється, українські компанії щороку втрачають понад 15 млрд. гривень через похмілля власних співробітників. За результатами опитування, проведеного фахівцями фармацевтичної компанії «Орісіл-фарм» (виробник препарату від похмілля Алко-сорб (Alko-Sorb)), близько 5,5% загальної кількості працюючого населення України пропускають щонайменше один робочий день протягом одного кварталу через погане самопочуття, пов'язане з похміллям. Найчастіше через похмілля не виходять на роботу чоловіка - 7,2% у порівнянні з 3,5% жінок. Разом з цим значна частина економічних втрат припадає аж ніяк не на заповзятих алкоголіків, а на людей, які вживають алкоголь в досить- таки малих чи помірних дозах.

Похмілля зумовлює значні економічні втрати (фото взято з сайту tsn.ua)
Похмілля зумовлює значні економічні втрати (фото взято з сайту tsn.ua)

В опитуванні взяло участь 1130 осіб з великих міст України (612 чоловіків, 518 жінок) віком від 18 до 65 років. В результаті дослідження виявилося, що економічні втрати українських підприємств становлять щонайменше 4,5 млн. робочих днів на рік, а отже більше 5 млн. грн зарплат щорічно.

Окрім того, близько третини співробітників визнали, що з’являються на роботі з похмілля як мінімум один раз на місяць. Окрім загального фізичного нездужання, похмілля супроводжується розладами пам'яті, поганою координацією рухів, погіршенням мислення та неуважністю, - в цілому продуктивність праці співробітників протягом дня знижується на 50%.

В селах, за словами спеціалістів, ситуація може бути ще гіршою, оскільки в містах люди дотримуються певних правил внаслідок високої конкуренції за робочі місця. Саме тому за найскромнішими підрахунками через пов'язані з похміллям прогули та зниження продуктивності праці українські підприємства втрачають понад 15 млрд. грн. валової виручки за рік.

Оскільки Україна традиційно належить до країн, в яких алкоголь вживають доволі часто і в досить великих кількостях, знизити економічні втрати від похмілля можливо лише за рахунок вживання комплексних антипохмільних препаратів.

Так, за результатами клінічних досліджень у пацієнтів, що приймали комплексний препарат від похмілля Алко-сорб (Alko-Sorb), було виявлено суттєве зниження загальної тяжкості похмільного синдрому та усунення відповідних індивідуальних ознак - головного болю, втоми, порушення координації рухів, нудоти, спраги, сухості в роті, дратівливості тощо.

Джерело: http://www.rtkorr.com


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.