Найщасливіші чи найнещасніші люди на землі? Автор: Lesly · Опубліковано: 19.05.2009 15:12 · Розділ: Життя

Цутому Ямагучі, Акіра Іванага та Кунійоші Сато можна назвати або найщасливішими, або найнещаснішими на землі. 6 серпня 1945 року вони працювали в Хіросимі, де стався перший в світі вибух атомної бомби. Приголомшені жахіттям довкола та поранені, вони повернулися до єдиного місця, куди вони могли піти – до свого рідного міста, Нагасакі. Там 9 серпня друга бомба розірвалася над їхніми головами.

Згадуючи події в Хіросимі, Ямагучі розповідає: "…я почув звук літака, тільки одного. Коли підняв голову, то побачив бомбардувальник B-29, який викинув два парашути. Я спостерігав за ними, і раптом … це було як спалах магнію, яскраве світло в небі, і мене збило з ніг." Бомба вибухнула на висоті 580 метрів над центром Хіросими о 8.15.

"Коли втих шум від вибуху, я побачив величезний стовп вогню, у формі гриба, що здіймався високо в небо. Він нагадував торнадо; але, піднімаючись вгору, поширювався горизонтально у верхній частині. Там було призматичне світло, яке видозмінювалося в складному ритмі… Коли я заповз в бомбосховище, в якому вже було двоє студентів, вони сказили, що я сильно поранений. Тільки тоді я усвідомив, що половина мого обличчя та руки були сильно обпалені."

Міські жителі Японії звикли до частих бомбардувань, але тоді всі зрозуміли, що це було щось нове. "Ми не уявляли, що за вид бомби то був, - розповідає Ямагучі, - але всі знали, що то була тільки одна бомба. Ми пам’ятали, що вибух складався з двох фаз: спочатку був беззвучний осліпляючий спалах, а трохи пізніше – ударна хвиля і страшний гуркіт.

"Я всюди бачив дітей, деякі бігли, а деякі кульгали по узбіччі дороги. Вони не плакали. Я не бачив сліз… Міст Міюкі вцілів, але був покритий обпаленими тілами дорослих та дітей… Я не чув людської мови, ні пострілів, просто звуки палаючого міста."

Друзі повернулися до дому з єдиною думкою, - доля Хіросіми може спіткати і їх рідне місто, їм необхідно підготуватися. Адже тоді ніхто не знав скільки саме подібних бомб має США.

В госпіталі Нагасакі Ямагучі повністю обмотали бинтами. Директор компанії, в якій працював чоловік, не повірив в його історію про знищення міста одним снарядом. "Він сказав, що я не сповна розуму." В той момент я побачив з вікна ще один спалах, - приміщення, в якому вони перебували, було вщент зруйновано, - ми обоє лежали на землі". Того дня, о 11.02 над північною частиною Нагасакі розірвалася ще одна бомба. Під час вибуху загинуло близько 80 000 чоловік.

фото взяте з сайту timesonline.typepad.com
фото взяте з сайту timesonline.typepad.com

В момент вибуху Іванага їхав в приміському поїзді в напрямку до центру міста. Скло, з однієї сторони поїзда вилетіло, але чоловік залишився неушкодженим. Сато був на верфі. Люди розпитували його, про те, що сталося в Хіросимі, коли він побачив вже знайомий спалах світла. "Інстинктивно я знав, що відбувається, і тому негайно стрибнув у воду." Він не отримав жодної подряпини.

Цутому Ямагучі (народився 1916 року) є одним зі 165 жертв, що пережили подвійне бомбардування в Хіросимі та Нагасакі. Зараз чоловік страждає від раку, що можливо спричинено опроміненням. На дозвіллі він пише вірші та пісні про атомну бомбу. "Коли я їх пишу, то завжди повертаюся в минуле. Це важко. Ночами мені сниться те, що я бачив. Сняться обпалені тіла людей, що лежать всюди. Вони підводяться з землі і проходять повз мене. Я завжди бачу такі сни, коли пробую писати."

Джерела: timesonline.typepad.com

en.wikipedia.org


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.