Фітнес допоможе заснути Автор: lesya · Опубліковано: 13.11.2010 10:51 · Розділ: Спорт

Нове дослідження, проведене американськими вченими, спрямоване на доведення та перевірку теорії про те, що тренування здатні впливати на якість сну. Доктор Філіс Зі з Північно-Західного університету США припускає, що регулярні вправи покращують якість сну в пацієнтів, які страждають безсонням, тимчасом як дослідження, проведені раніше, стверджували, що фітнес покращує сон у людей похилого віку, які не страждають безсонням.

В дослідженні взяло участь більше двадцяти чоловіків і жінок у віці від 55 років з вираженими проблемами сну: ці люди погано засинали, часто прокидалися серед ночі або ж відчували сонливість протягом дня. Фахівці спочатку виміряли показники якості сну, після чого розділили учасників на 2 групи.

Перша група отримала аеробне навантаження: заняття проводилися двічі на день протягом 20 хвилин 4 рази на тиждень або ж 1 раз протягом 30-40 хвилин 4 рази на тиждень, при цьому під час виконання як мінімум двох варіантів вправи учасники займалися при 75% їхнього максимального серцевого ритму.

Другій групі була запропонована рекреаційна діяльність: відвідування музеїв, уроки кулінарії - приблизно протягом 45 хвилин 3-4 рази на тиждень. Всі дослідження тривали близько 16 тижнів.

Регулярні заняття фітнесом покращать сон (фото взято з сайту svfitnes.ru)
Регулярні заняття фітнесом покращать сон (фото взято з сайту svfitnes.ru)

Учасникам обох груп спеціалістами були надані рекомендації щодо гігієни сну: лягати спати потрібно в один і той же час, не залишатися в ліжку довго, якщо не можете заснути; спати в добре провітрюваній кімнаті і т.д.

В результаті група, яка займалася фітнесом, відзначила певні покращення: індекс якості сну знизився на 4,8 пункти (чим вище значення, тим гірший сон). Також учасники цієї групи спостерегли зниження кількості симптомів депресії, меншу денну сонливість та підвищення енергійності.

Дослідники вважають, що такі ж результати будуть актуальними й для людей в молодому віці. Дані про те, що тренування покращують якість сну в молодих людей на сьогоднішній день наявні, однак цей процес ще не вивчений повністю.

Джерело: http://www.fittrends.ru


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.