Британських підлітків перевірятимуть на наявність статевих інфекцій за допомогою мобільного тепефону Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2010 13:07 · Розділ: Нові технології

Відтепер мобільні телефони перевірятимуть британських підлітків на наявність у їхньому організмі різноманітних статевих інфекцій. Так, за даними PhysOrg нещодавно у Великобританії стартував проект eSTI2 з розробки наборів для експрес-діагностики статевих інфекцій за допомогою мобільного телефону.

До наборів, що знаходяться в розробці, входить невеликий чіп, що під’єднується до до комп'ютера або мобільного телефону, та програмне забезпечення для нього. Під час потрапляння на чіп зразка сечі або слини програма протягом 5-15 хвилин проводить відповідний аналіз і видає діагноз. Окрім діагнозу, користувач отримує корисні поради та рекомендації щодо подальших дій, аж до можливості зареєструватися на прийом до найближчого профільного спеціаліста.

За словами керівника проекту Таріка Садока (Tariq Sadiq) з Лондонського університету, ініціатива зі створення набору для самостійної діагностики інфекційних статевих захворювань викликана, насамперед, стрімко зростаючим рівнем поширення інфекцій, що передаються статевим шляхом. На даний час Великобританія займає одне з перших місць в Європі за цим показником: у 2009 році зареєстровано близько 480 тисяч нових випадків зараження статевими інфекціями, з них більше половини зафіксовано в осіб, вік яких не сягає й 25 років.

Тестова система для мобільного допоможе діагностувати статеві інфекції
Тестова система для мобільного допоможе діагностувати статеві інфекції

За словами Садока, проект в першу чергу спрямований на підлітків та молодих людей, які, з одного боку, соромляться звернутися до лікаря, а з іншого - вміло та із задоволенням користуються новими технологіями.

Фінансуванням eSTI2 займається група, що складається з семи організацій, об’єднаних під назвою Колаборація з питань клінічних досліджень Великобританії. До неї входять представники як державних, так і приватних організацій. Інвестиції в розвиток проекту склали чотири мільйони фунтів стерлінгів.

Передбачається, що по завершенню розробки, клінічних випробувань та створення системи конфіденційності пацієнтів набори будуть продаватися в аптеках і торгових автоматах за ціною близько одного фунта стерлінгів.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.