Іран планує висадити людину на Місяць у 2025 році Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2010 10:17 · Розділ: Авто-мото

За даними MIGnews.com, Іранська космічна програма має «подвійне призначення». Розвиваючи «мирний» космічний сектор, іранці водночас активно займаються вдосконаленням власних можливостей в галузі виробництва балістичних ракет стратегічного призначення. Нагадаємо, що Іран запустив перший штучний супутник Землі у 2009 році. Ракета-носій Сафір-2 вивела на орбіту штучну посудину у вигляді куба, довжина сторони якого складала 40 см. Перша спроба запуску в 2008 році закінчилася невдало.

В 2009 було запущено супутник у вигляді куба ( фото взято з сайту space.skyrocket.de)
В 2009 було запущено супутник у вигляді куба ( фото взято з сайту space.skyrocket.de)

В лютому цього року Іран заявив про успішний запуск ракети Кавошгар. Ракета, піднявшись на висоту 100 км, вивела на орбіту супутник, всередині якого знаходилося відро з хробаками, жаба та черепаха. Такий своєрідний супутник після здійсненого повернувся назад на Землю, однак іранці на сьогоднішній день так і не представили ніяких доказів того, що таке сталося.

Разом з тим, Іран заявив, що наступного року планується запустити за допомогою 27-метрової рідкопаливної ракети Сіморгх комунікаційний супутник «Ліхтар», вагою 65-70 кг.

«Ліхтар» початково був спроектований італійцями спеціально для Ірану, а його запуск повинні були здійснити росіяни. Проте в липні 2009 року Росія повністю відмовилася запускати будь-які іранські супутники.

Джерело: http://www.vz.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.