Тетріс допоможе в боротьбі з посттравматичним депресивним синдромом Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2010 09:59 · Розділ: Медицина

За даними РИА "Новости" популярна комп'ютерна гра тетріс дозволяє людям успішно подолати хвилю раптових спогадів про події в минулому, пов'язані з отриманням травм. Це не властиво іншим типам ігор та може використовуватися в медицині для боротьби з посттравматичним депресивним синдромом.

Спогади про травмуючі події є характерною рисою посттравматичного депресивного синдрому, який найчастіше трапляється у солдатів, що свого часу побували в бою. Він також властивий людям, які перенесли важкі фізичні ушкодження, що, як правило, супроводжуються й психологічним травмуванням людини.

Тетріс позбавляє неприємних спогадів (фото взято з сайту skachat-besplatno.ru)
Тетріс позбавляє неприємних спогадів (фото взято з сайту skachat-besplatno.ru)

Люди, що страждають посттравматичним депресивним синдромом, з більшою ймовірністю в порівнянні зі здоровими можуть загинути в результаті нещасного випадку або через якусь хворобу. При цьому спогади про травматичні події виникають у свідомості людини раптово, змушуючи її заново відтворити пережиту психотравматичну ситуацію.

В результаті зникає можливість вибудувати цілісну картину поступального розвитку травматичної ситуації, відтворитися в пам'яті можуть лише короткі уривки. Їх періодичне відтворення й зумовлює сильний психологічний дискомфорт.

В процесі експерименту було встановлено, що в гравців у тетріс приблизно в два рази менше так званих флешбеків у порівнянні з контрольною групою - людьми, які просто дивилися на фото й не грали в ігри. При цьому інтелектуальна гра, навпаки, дещо збільшує кількість спогадів про психотравматичні події.

Водночас виявилося, що тетріс не просто відволікає увагу людей, але й взаємодіє з розумовими механізмами, які відповідають за формування раптових спогадів. Цей ефект від гри в тетріс полягає, насамперед, не в усуненні спогадів, а в своєрідному згладжуванні їхніх гострих кутів.

Джерело: http://nauka.izvestia.ru


Інші новини розділу