Антибіотики вбивають імунітет на два роки Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2010 12:56 · Розділ: Медицина

Медицині вже давно відомо, що антибіотики, які використовуються для лікування різних інфекційних захворювань, попри свої позитивні впливи, вбивають кишкову флору - комплекс «хороших» бактерій, обов'язково присутній в кишечнику кожної здорової людини, який бере участь у процесах травлення та творенні імунітету. Раніше стверджувалося, що ця флора відновлюється вже через 14 -30 днів після курсу лікування, однак, як виявилося, це не так.

Нещодавно шведські дослідники, автори статті, опублікованої спеціалізованим виданням «Microbiology», виявили, що іноді цей процес затягується до двох років, навіть у випадку незначної тривалості курсу антибіотикотерапії. Це в свою чергу призводить до того, що у пацієнта зростає ризик розвитку інфекцій, значно знижується ефективність подальшого лікування антибіотиками та з'являються варіанти бактерій, стійкі до цих антибіотиків.

Не варто приймати антибіотики без призначення лікаря (фото взято з сайту vse-pro-detey.ru)
Не варто приймати антибіотики без призначення лікаря (фото взято з сайту vse-pro-detey.ru)

У даному контексті редакція Посольства медицини намагається пояснити читачам, що створення нових медикаментів вимагає тривалого часу, тож для того, щоб існуючі антибактеріальні препарати не перестали бути ефективними, вони повинні призначатися тільки в тих випадках, коли це насправді необхідно. Тому ні в якому разі не потрібно приймати їх без рекомендацій кваліфікованих спеціалістів.

Джерело: http://www.med2.ru


Інші новини розділу