Електричний струм покращує математичні здібності Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2010 11:07 · Розділ: Наука

Вчені Оксфорда, зокрема Рой Коен Кадош (Roi Cohen Kadosh), опираючись на результати експериментів, стверджують, що дія електричного струму на праву частину тім'яної ділянки кори головного мозку зумовлює покращення математичних здібностей людей.

У випробуваннях взяло участь 15 студентів, яких об’єднали у три рівні групи. Першою дослідники стимулювали роботу відповідної області мозку "позитивним зарядом" (струм проходив з правої в ліву частину тім'яної ділянки) 20 хвилин на день, іншим протягом того ж проміжку часу видавали струм зворотної полярності, а третю групу обмежили стимуляцією тривалістю 30 секунд.

Струм впливає на здатність запамятовувати
Струм впливає на здатність запамятовувати

Протягом шести днів добровольців навчали розпізнавати символи: показували фігури, відповідні цифрам від 1 до 9, просили визначити, значення якого знака в запропонованій парі вище. Спершу студенти просто вгадували (адже раніше вони ці фігури не бачили), однак в процесі проведення тренувань деякі молоді люди навчилися визначати відносне значення символів.

Серед абстрактних фігур зустрічалися схожі на трикутники та скоби. Студенти, по суті, стикалися з тією ж ситуацією, що й діти в період вивчення чисел. "Результати дослідження нас дуже порадували. Та я б не радив людям користуватися електрошокером для покращення своїх здібностей," - зауважує Рой.

Наприкінці кожного дня навчання спеціалісти пропонували студентам пройти свою версію тесту, заснованого на ефекті Струпа (Stroop effect). Потрібно було визначити, який із символів в парі "старший", при цьому правильну фігуру періодично зменшували, залишаючи символ "конкурента" без змін. За рівнем точності та швидкості реакції команда Кадоша визначала "математичні здібності" піддослідних, вірніше, їхнє вміння пов'язувати абстрактні символи з числами.

З'ясувалося, що добровольці, на мозок яких впливали "позитивним" струмом протягом 20 хвилин на день, показали набагато кращі результати, ніж їхні "30-секундні" колеги. Причому такий позитивний ефект зберігся навіть через півроку. В той же час "негативний струм" не дозволив другій групі хоч трохи навчитися розпізнавати нові знаки. Їхні розумові можливості можна було прирівняти до здібностей шестирічок.

Дивний метод допоможе не лише пацієнтам з дискалькулією (dyscalculia), які перенесли інсульт чи якісь нейродегенеративні захворювання, але й звичайним людям зі слабкими математичними здібностями, - впевнені автори дослідження.

Деякі психологи вважають, що результати проведеного експерименту вчені з Оксфорда інтерпретували невірно. Мовляв, необхідно перевірити - раптом вплив струму призводить до покращення сприйняття будь-яких нових знань, а не лише запам’ятовуванню чисел. Приміром, раніше вчені довели, що струм допомагає запам'ятовувати слова.

Джерело: http://www.membrana.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.