Вартість "супу Кемпбелла" сягла кількох десятків мільйонів доларів Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2010 11:03 · Розділ: Культура

Робота відомого Енді Ворхола "Велика банку супу Кемпбелл з відкривачкою" продана цими днями на вечірніх торгах Christie's в Нью-Йорку за досить- таки солідну суму - 23, 9 мільйона доларів.

Аукціон встановив ціновий рекорд на роботи творця та засновника культури поп-арту з його "столової" серії. Естімейт лота становив 30-50 мільйонів доларів.

"Це насправді одна з ікон 20-го століття, створення якої змінило всю історію мистецтва. Ми горді представити ринку цю роботу, що само собою вже є унікальною подією," - зауважив у інтерв'ю віце-президент Американського дому Christie's Бретт Горві.

За його словами, супи від Уорхола стали переломним етапом післявоєнного мистецтва: саме тоді культурний світ вступив на шлях поп-арту, і це визнала як критика, так і арт-ринок.

"Банка з супом", створена ще у 1962 році по фотографії, перед аукціоном була продемонстрована широкому загалу майже як справжня святиня - в затемненому вівтарі галереї торгового дому в Рокфеллер-центрі.

Уорхол створив всього 10 дійсно "великих Кемпбелл" розміром 182 на 132 сантиметри. На сьогоднішній день майже всі вони знаходяться у світових музеях.

Продана найдорожча банка супу
Продана найдорожча банка супу

"Я працюю з тим, що мені подобається," - вирішив пояснити одного разу культовий художник свою схильність до зображення доларових купюр, супу "Кемпбелл" та "Кока-коли". Він насправді полюбляв цю їжу бідняків, яку вживав прямо з металевої банки. Та разом з тим деякі біографи стверджують, що власне пораду зображувати те, що любиш більше всього на світі та що бачиш щодня - гроші й супи - продала Ворхолу за 50 доларів відома дизайнер британка Мюріел Лато.

Не дивно, що в одному з інтерв'ю 1977 Уорхол назвав зображення консервів "Кемпбелл" своєї найулюбленішою роботою. У 2007 році на торгах Sotheby's банку томатного супу відомого автора придбали за 8,4 мільйона доларів. А ще перед цим "консерва" пішла з молотка за 4,9 мільйона доларів.

Перші п'ять робіт "консервної" серії майстер епатажу виготовив для одного шоу, на якому продавав їх по 100 доларів. Ніхто тоді не здогадувався, що до кінця століття банки з супом Ворхола займуть почесне місце в нью-йоркському Музеї сучасного мистецтва та кращих музеях світу, а ціна на сягатиме мільйонів доларів.

У вівторок увечері велика пляшка "Кока-коли" пішла з молотка за неочікувані 35 мільйонів доларів.

Джерело: http://www.rian.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?