Виявлено ген альтруїзму Автор: lesya · Опубліковано: 11.11.2010 10:35 · Розділ: Медицина

Згідно з результатами дослідження, проведеного нещодавно німецькими ученими з Університету Бонна, хвилинні зміни, які спостерігаються в тому чи іншому гені, пов'язані зі значним підвищенням готовності жертвувати собою, допомагаючи оточуючим.

Такі висновки спеціалістам дозволили зробити результати проведеного експерименту: під час фахових спостережень сто добровольців запам'ятовували низку чисел, а потім відтворювали їх якомога точніше. За правильні відповіді вони отримували по п'ять євро. Після цього учасники добровільно та анонімно могли або забрати собі зароблені гроші, або ж пожертвувати будь-яку частину суми на благодійні справи. Дослідники ж у той час знали, хто скільки грошей пожертвував.

До початку експерименту в учасників взяли проби ДНК для проведення відповідного генетичного аналізу. Клініцисти звернули увагу на ген із назвою COMT, який забезпечує функціонування ферменту, що інактивує певні сигнали мозку. На сьогоднішній день відомі два варіанти гена COMT: СОМТ-Val та СОМТ-Met. Обидві версії, що трапляються серед населення приблизно з однаковою частотністю, відрізняються лише однією функцією. Так, СОМТ-Val посилює роботу ферменту приблизно в 4 рази, тому завдяки цьому процесу значно більше гормону допаміну інактивується в мозку. Схожі міні-мутації впливають на нашу поведінку. В процесі проведення експерименту виявилося, що учасники з геном COMT-Val пожертвували в два рази більше грошей. Неврологи вважають, що прояв альтруїстичної поведінки частково залежить від наших генів, контролюючих певним чином мотивацію позитивних вчинків.

Джерело: http://ami-tass.ru


Інші новини розділу