Алкоголь продовжує життя Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2010 12:14 · Розділ: Медицина

Вчені знайшли черговий доказ того, що алкоголь може бути в деяких випадках корисний для здоров'я. Як з'ясували американські дослідники, спиртні напої продовжують життя. Причому такий позитивний ефект спостерігається не тільки у випадку помірного вживання алкоголю.

Дане дослідження нещодавно провели вчені Техаського університету. Його результати були опубліковані журналом Alcoholism: Clinical and Experimental Research. В процесі експерименту фахівці протягом 20 років обстежували понад 1800 добровольців у віці 55-65 років. В результаті було встановлено, що тривалість життя людей, схильніих до вживання алкоголю, значно довша, аніж у непитущих. Навіть ті, хто випивав чотири або й більше порцій спиртного в день, пережили людей, які не вживали алкоголю взагалі.

Близько 69% непитущих, що взяли участь в експерименті, не дожили навіть до 65 років, натомість 60 відсотків прихильників алкоголю не дотягли цього ж вікового бар’єру. Під час дослідження спеціалісти виявили, що лише 41 відсоток осіб, які вживають алкоголь в помірних кількостях (ті, хто приймав від однієї до трьох порцій спиртного в день), не дожили до закінчення 20-річного періоду спостережень.

Алкоголь в окремих випадках корисний
Алкоголь в окремих випадках корисний

Результати експерименту на перший погляд дозволяють стверджувати, що алкоголь істотно продовжує життя. Однак автори дослідження поки що утримуються від таких радикальних заяв. Вони підкреслюють той факт, що вживання спиртного має свої недоліки, негативно впливаючи на психіку та зумовлюючи виникнення алкогольної залежності.

Разом з тим, дослідники переконані, що вживання алкоголю має й певний позитивний ефект. Можливо, це стосується червоного вина. До речі, суперечки навколо того, чи дійсно цей напій корисний для серця й кровообігу, тривають уже не один десяток років.

В ході дебатів про алкоголь захисники спиртного наводять аргумент про так звану «соціальної вигоду». Справа в тому, що любителі випити ведуть активніше соціальне життя, аніж непитущі, що й здійснює позитивний вплив на їхній психологічний стан. В той же час люди, які утримуються від спиртного, можуть частіше страждати депресією та від нестачі спілкування.

Дослідження корисних властивостей алкоголю ведуться в різних країнах світу кращими науковими центрами та лабораторіями, а їх результати систематично публікуються в авторитетних медичних та наукових журналах.

Джерело: http://drinktime.ru


Інші новини розділу