Вчені прогнозують всесвітній потоп Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2010 11:40 · Розділ: Екологія

Фахівці вважають, що протягом найближчого сторіччя стрімке підняття рівня океанічних вод може відібрати території найбільших морських держав. Вчені констатують наступний факт: з надходженням глобального потепління посилюються й підводні течії в Атлантичному та Північно- Льодовитому океанах. Додатковий перерозподіл вод, зумовлений цими явищами, лише прискорює темпи наступу моря - чим тепліше повітря над океаном, тим далі на південь зміщуються підводні течії. Паралельно зростає й швидкість цих потоків.

Територія багатьох морських держав виявиться повністю затопленою
Територія багатьох морських держав виявиться повністю затопленою

Протягом цього століття, за прогнозами спеціалістів, велика частина Ісландії, вся Шотландія та частина північних островів опиняться під водою. Повені загрожують також Данії та Нідерландів. На значній частині територій, давно освоєних людиною, існування стане просто неможливим. Окрім того, танення південних льодовиків загрожує практично всім острівним державам Тихого й Індійського океанів.

Разом з тим, деякі вчені й взагалі закликають готуватися до найгіршого. Дослідники з Університету Торонто стверджують, що до вже до 2110 рівень Атлантичного океану в районі узбережжя Нью-Йорка може зрости на 1,3-1,5 метра. Це стане наслідком потужного гравітаційного ефекту, що виникає в процесі танення об'ємних полярних льодовиків.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу