У Британії створено паливо з бананів Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.05.2009 17:25 · Розділ: Цікаві факти

Джоел Чейні, аспірант з Ноттінгемського університету (Великобританія) знайшов спосіб переробляти бананову шкірку, стебла та листя в екологічне паливо. Вчений сподівається, що брикети спресованих відходів позбавлять жителів Африки від необхідності вирубувати ліси і витрачати час на збір хмизу.

Ідея використовувати бананову шкірку як паливо з'явилася, коли Чейні відвідав Руанду. У цій країні, як і в багатьох інших державах Африки, банани використовуються не тільки як універсальний харчовий продукт, але також як сировина для виробництва спиртних напоїв.

У результаті від рослини залишається велика кількість шкірки, галуззя і листя, які самі по собі придатні тільки для спалювання в печі. «Вони горять, як солома, - жарко, але дуже швидко згорають, на такому вогні можна приготувати їжу», - пояснює Джоел. Для опалення домівок в Руанді, Танзанії і Бурунді в 80% випадків використовують дрова та хмиз.

Повернувшись з Африки до Великобританії, він почав експерименти по перетворенню відходів з бананових плантацій в екологічне та дешеве паливо. Запропонована ним технологія полягає в наступному: спочатку потрібно подрібнити шкірку, що підгнила, гілки і листя в однорідну масу. «Шкірка дуже добре зв'язує решту компонентів, вона діє як клей», - коментує Джоел.

До отриманої маси додають деревної тирси, з сирого палива формують брикети, а потім просушують. «Ми можемо сформувати брикети за допомогою преса - або просто зліпити руками кульки потрібної величини. За два тижні просушування на сонці паливо повністю готове до споживання. При згоранні бананові дрова створюють рівномірний потік тепла, він ідеальний для приготування їжі та освітлення житла», - говорить вчений.

Розробки вчених дозволяють отримувати біопаливо практично з будь-яких підручних матеріалів.

Джерело fuelalternative.com.ua


Інші новини розділу