Європа займає перше місце за темпами розповсюдження спам- повідомлень Автор: lesya · Опубліковано: 09.11.2010 15:38 · Розділ: Нові технології

Згідно зі звітом щодо глобальних загроз, підготовленим дослідним центром Trend Micro TrendLabs, протягом першої половини 2010 р. Європа значно прискорила темпи створення та розповсюдження спам-повідомлень, обійшовши за цим показником Північну й Південну Америку та країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, і отримавши водночас звання «Основного виробника спаму». В цілому, в період від січня до червня з невеликою перерою у квітні обсяги спаму продовжували зростати.

Різноманітні повідомлення порнографічного характеру склали всього- на- всього 4% загального обсягу спаму. Водночас до 65% спаму, розповсюджуваного в світі, присвячено рекламі, шахрайству та медичним послугам, а найулюбленішою технологією спамерів на сьогоднішній день стала HTML-розсилка.

Кількість посилань на шкідливі сайти протягом першої половини 2010 р. зросла з 1,5 млрд в січні до більш ніж 3,5 млрд у червні. Джерелом найнебезпечніших посилань на такі сайти стала Північна Америка, в той час як жертвами зловмисного зараження ставали, як правило, країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Ключовими URL-адресами, заблокованими Trend Micro, стали веб-сайти для дорослих, а також ті сайти, на яких розміщувалися шкідливі програмні забезпечення, такі як, приміром, код Iframe, Troj_Agent і JS_Dloadr.atf.

За даними TrendLabs, кількість нових унікальних зразків шкідливого ПЗ перевищує 60 тис. за день. Близько 60% нових файлів чи сигнатур програм виявлення вірусів, створених TrendLabs, припадає на частку троянів. В червні їхня кількість становила 53% від загальної кількості зразків виявленого шкідливого ПЗ. Віруси типу Backdoor та троянів-шпигунів займають друге та третє місця. Більшість троянів завантажують шкідливе ПЗ спеціально для крадіжки відповідних даних.

За ступенем зараження шкідливим програмним забезпеченням згідно галузевої структури першої половини 2010 р. провідні позиції зайняло середовище освіти - майже 50% усіх випадків зараження спостерігалися в школах та університетах. Слідом йдуть сфери державної служби та технологій, на кожну з яких припадає близько 10%.

За даними TrendLabs, у першій половині 2010 р. найбільша шкоди завдали Zeus-і Koobface-атаки. Zeus - це набір злочинних програм, створений східно-європейськоїю організованою кримінальною структурою з метою крадіжки даних онлайн-доступу до банківських рахунків користувачів та іншої особистої інформації. Злодії акцентували свою увагу на підприємствах малого бізнесу та обслуговуючих банках. Щоденно Trend Micro стикається з сотнями нових модифікацій Zeus, причому малоймовірно, що ситуація зміниться в найближчому майбутньому.

Разом з тим, бот-мережа Koobface представляє певну загрозу для соціальних мереж. Спершу експерти TrendLabs відзначали, що злочинна група Koobface систематично оновлює свою бот-мережу: міняє архітектуру, вводить нові виконавчі компоненти та зіставляє функції бот-мережі з іншими двійковими складовими. Попри це, група шифрує свої управляючі центри (C & C), щоб уникнути відстеження та знищення аналітиками служб безпеки та правоохоронних органів.

Джерело: http://internet.cnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.