Електроенергія з поверхні вікон Автор: lesya · Опубліковано: 09.11.2010 15:28 · Розділ: Нові технології

Останні тенденції в галузі удосконалення виробництва енергетики добралися вкінці- кінців і до наших вікон. Вчені Брукхейвенської Національної лабораторії та Лос-Аламоської Національної лабораторії розробили новий тип прозорого, надзвичайно тонкого матеріалу, який, перебуваючи на поверхні вікон, здатен ефективно генерувати чисту електроенергію.

Новостворений матеріал дозволить генерувати електроенергію з поверхні вікон
Новостворений матеріал дозволить генерувати електроенергію з поверхні вікон

Новостворений матеріал складається з напівпровідникових полімерів у поєднанні зі збагаченими вуглецем фулеренами у формі футбольного м'яча, що створює клітиноподібну молекулярну структуру, яка складається як мінімум з 60 атомів вуглецю. В процесі нанесення на поверхню скла цей матеріал сам збирає та формує мікронні елементи, які охоплюють площу, величиною в кілька міліметрів.

Таким чином, матеріал, за рахунок своєї структури, - щільно стиснений по краях, які й поглинають світло, генеруючи енергію, в той час як у центрі дана речовина залишається відносно прозорою. Після невеликих удосконалень, новий полімерний матеріал не лише дозволить генерувати електроенергію з поверхні вікна, але й стане в пригоді під час розробки новітніх оптичних індикаторів.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.