Гнів сприяє виникненню позитивних емоцій Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2010 13:39 · Розділ: Медицина

За твердженням голландських психологів з Утрехтського університету, гнів - це найцікавіший прояв сутності людини, адже він є одночасно і негативним, і позитивним відчуттям. Такий висновок фахівці зробили на основі результатів низки проведених експериментів.

Дослідники запропонували бажаючим переглянути на екрані комп'ютера зображення різних об'єктів, приміром кружки чи олівця. При цьому перед самісінькою появою на моніторі кожної картинки на мінімальну долю секунди виводили на екран малюнок нейтрального та розсердженого обличчя на вибір. Кожен такий образ емоційно пов'язувався із зображуваним, створюючи зв'язок на підсвідомому рівні.

Гнів - негативне і водночас позитивне відчуття (фото взято з сайту hardcore-stress-management.com)
Гнів - негативне і водночас позитивне відчуття (фото взято з сайту hardcore-stress-management.com)

Після завершення перегляду, учасників експерименту запитали, який з побачених предметів вони б хотіли отримати. Підсумковий аналіз показав: добровольці докладали більше зусиль для того, щоб отримати предмети, пов'язанііз зображеннями сердитих осіб. Водночас люди не підозрювали, що їхні уподобання зумовлювалися гнівом. Вчені впевнені: асоціювання певного відповідного об'єкта з гнівом підвищує мотивацію досягнення мети, що, у свою чергу, найчастіше пов'язується з виникненням позитивних емоцій. Окрім того, саме по собі почуття гніву активізує ліву півкулю мозку, пов'язану з виникненням багатьох позитивних емоцій.

Джерело: http://www.medkarta.com


Інші новини розділу