Секрет "живучості" жінок розкрито Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2010 11:51 · Розділ: Цікаві факти

Вже давно відомо, що больовий поріг у жінок значно вищий, аніж у чоловіків. Більше того, нещодавно медики дійшли висновку, що в автокатастрофах частіше виживають також жінки, навіть якщо отримані ними травми ідентичні чоловічим.

Пояснити цей феномен одного разу спробували американські медики, на операційний стіл яких потрапив чоловік, який став учасником ДТП. В потерпілого спостерігалися множинні переломи, важкі внутрішні та зовнішні поранення, значна крововтрата, то ж шансів вижити практично не залишилося. Водночас лікарі стверджують, що такі травми змогла б перенести будь-яка жінка.

В автокатастрофах частіше виживають жінки
В автокатастрофах частіше виживають жінки

За даними дослідників, секрет жіночої "живучості" полягає, насамперед, у функціонуванні гормонів, зокрема естрогену. Він ніби згруповує організм у найпотрібніший момент, підвищуючи його стійкість до травм.

У потерпілого чоловіки в аварії сильно пошкодилися яєчка, тому відповідно не вироблялися андрогени - чоловічі гормони. Разом з тим в організмі пацієнта продукувалася невелика кількість естрогену, що, на думку лікарів, і врятувало йому життя.

Тепер перед ученими постало інше питання: чи можна медикаментозно зупиняти вироблення андрогену у важко поранених чоловіків з метою активізації в чоловічому організмові дії естрогену. За словами медиків, дослідження на сьогоднішній день знаходиться в початковій стадії, однак останнє відкриття могло б зробити справжній прорив у медицині.

Натомість доволі скептично віднісся до відкриття американських колег завідувач відділенням ендокринології госпіталю Шаріте (Берлін) професор Андреас Пфайфер. За словами фахівця, з часом активність андрогенів у чоловічому організмі насправді можна звести нанівець, однак в стресових ситуаціях вироблення гормонів однаково припиняється як у чоловіків, так і у жінок. Тому американським спеціалістам не слід брати до уваги поодинокий випадок, а необхідно перевірити свою гіпотезу шляхом проведення різноманітних експенриментів.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу