Прогноз погоди на... 2080 рік Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2010 10:49 · Розділ: Екологія

Нещодавно вчені продемонстрували приклад можливого та передбачуваного прогнозу погоди для Великобританії. Експерти створили картину зовсім іншу, відмінну від сьогоднішньої, з високими температурами влітку та безперервними зливами взимку.

Так, результати дослідження стверджують, що 2020 виглядає відносно теплим та сухим, однак взимку можливі зливи. 2050 скоріше за все буде сонячним і теплим. Разом з тим, зросте частотність смертельних випадків, спричинених тепловим ударом. У 2080 році температура може сягати 41 градуса за Цельсієм.

Коментуючи результати дослідження, секретар Агенства навколишнього середовища Хіларі Бенн підкреслила, що глобальне потепління торкнеться кожного з аспектів нашого життя. За словами вчених, до 2050 року рівень опадів влітку в Англії може знизитися на 1/5. Середні температури зростуть приблизно на 2 градуси за Цельсієм вже до початку 2040 року. Якщо ж терміново не скоротити викиди вуглецю, є шанс, що на південному сході Великобританії до 2080 року температура зросте на цілих 8 градусів.

Вчені прогнозують проливні дощі взимку (фото взято з сайту diary.ru)
Вчені прогнозують проливні дощі взимку (фото взято з сайту diary.ru)

Результати невтішного прогнозу спрямовані, найперше, на публічні сектори промислових галузей та організацій з метою прийняття останніми рішення про довгострокові інвестиції, призначені вплинути на глобальні зміни клімату.

Водночас Бенн зауважила, що найважливішою загальносвітовою проблемою на сьогодні, поза всяким сумнівом, залишається проблема зміни клімату. «Починаючи з 1990-х років ми спостерігаємо зростання середньорічних температур. Отож необхідно в даних умовах не лише відстежувати причини зміни клімату, а й вирішувати, як жити з їхніми наслідками».

Кріс Сміт, голова Агенства навколишнього середовища на завершення підкреслив: «Такий прогноз нагадує нам про вибір, перед яким ми опинилися на сьогоднішній день. Відмова скоротити викиди парникових газів зумовить справжню боротьбу за виживання як людства, так і всіх інших живих видів, що заселяють територію нашої планети. І відбудеться все це вже наприкінці цього століття».

Разом з тим, низка інших вчених не виключає, що нас чекає не потепління, а, навпаки, глобальне похолодання, а тому вже сьогодні варто утеплювати житлові будинки. Монтаж автономного опалення приватного будинку - послуга на ринку далеко не нова. Комусь встановлення автономного опалення може видатися надто складним, однак можливість не залежати від сторонніх організацій та енергетичних монстрів того, безперечно, варта.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу