Корпорація Google виявилася втягнутою в прикордонний конфлікт Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2010 09:53 · Розділ: Події у світі

Провокаційні дії армії Нікарагуа на кордоні з Коста-Рікою несподівано опинилися в центрі уваги IT-індустрії. Опоненти апелюють до сервісу Google Maps, вимагаючи провести кордон по-новому.

Збройні підрозділи армії Нікарагуа висадилися на костаріканської острові Калера, розташованому на берегах на річки Сан-Хуан. Висадка відбулася мирно, військові розбили табір, зрубавши кілька дерев у природоохоронній зоні.

Армія Нікарагуа вторглася на територію Коста- Ріки (фото взято з сайту exwww.newtag.ru)
Армія Нікарагуа вторглася на територію Коста- Ріки (фото взято з сайту exwww.newtag.ru)

Більшість світових ЗМІ пояснили дії нікарагуанських військових помилкою, яка сталася в зв’язку з використанням сервісу Google Maps. На картах системи Google кордон між двома країнами визначений неправильно, то ж острів Калера виявився нікарагуанським.

Костариканске видання La Nacion стверджує, що і на нікарагуанських, і на костариканських картах кордон зображений вірно. Разом з тим, видання La Nacion розповсюдило інформацію про те, що командувач збройними силами Нікарагуа просто- на- просто помилився, використовуючи популярний сервіс замість армійських карт.

Втім, сліпо вірити в таку безграмотність костариканських військових не доводиться: питання щодо належності території в районі річки Сан-Хуанна на сьогоднішній день залишається спірним. Коста-Ріка регулярно відсилала скарги представникам міжнародних інстанцій на північного сусіда, який час від часу обмежував рух суден по ріці. У 2009 році ООН нібито вирішила ситуацію, розмежувавши права сторін.

Після звернення членів уряду Коста-Ріки до адміністрації Google з проханням змінити лінію кордону на картах сервісу, уряд Нікарагуа зажадав залишити карту колишньою.

Коста-Ріка звертається до міжнародного співтовариства зі скаргою на варварське знищення нікарагуанськими військовими підрозділами заповідної природи. 25% території Коста-Ріки являються заповідними територіями. Самостійно відповісти на дії сусіда Коста-Ріка не в змозі: з 1949 року армія країни розпущена, уряд вирішив більше не брати участі у різноманітних військових конфліктах.

Джерело: http://infox.ru/


Інші новини розділу