Космічний зонд НАСА Deep Impact сфотографував ядро комети 103P/Хартлі. Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2010 09:28 · Розділ: Наука

Декілька днів тому, 4 листопада, зонд Deep Impact, як і планувалося, наблизився до 103P/Хартлі на відстань 700 км. Саме в цей час Deep Impact і ядро комети рухалися одне відносно одного зі швидкістю, що складала 12,3 км / с. Щонайменше через півгодини на Землю, від якої апарат встиг відійти на відстань 37 млн км, були доставлені перші фотозображення комети.

Виявилося, що ядро космічного об’єкта формою своєю нагадує плід арахісу та має нерівну поверхню. На знімках також помітні струмені речовини, яка викидається в простір. «В нас з'являється унікальна можливість пов'язати та науково обгрунтувати прояви активності з топографічними особливостями ядра», - зазначає керівник проекту EPOXI - розширеної місії Deep Impact - Майкл А'Хірн (Michael A'Hearn) з Мерілендського університету.

Зонд Deep Impact сфотографував ядро комети (фото взято з сайту rian.ru)
Зонд Deep Impact сфотографував ядро комети (фото взято з сайту rian.ru)

103P/Хартлі стала всього лише п'ятою кометою, сфотографованою з досить- таки близької відстані; зроблені раніше знімки ядер належали кометам 1P/Галлея, 81Р/Вільда, 19Р/Бореллі і 9Р/Темпеля. «103P/Хартлі абсолютно точно поступається всім чотирьом за розмірами, - підкреслює ще одна учасниця проекту EPOXI Джессіка Саншайн (Jessica Sunshine). - Однак вона, ця комета, попри все, надзвичайно активна, то ж я вважаю її цікавою в цій п'ятірці».

За словами представників НАСА, місія зонда буде обов’язково продовжена. Провести третє зближення (раніше апарат вивчав комету 9P/Темпеля) Deep Impact не матиме можливості, та все ж його телескопи ще стануть в пригоді під час пошуку астероїдів чи виконання якихось інших астрономічних завдань.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.