Як пришвидшити обмін речовин? Автор: lesya · Опубліковано: 06.11.2010 11:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Уже давно не секрет, що калорії служать своєрідним пальним для нашого організму, представляючи собою джерело енергії, завдяки якому б’ється серце, працює дихальна система, простіше кажучи, калорії - це те, що необхідне нашому організму для виконання життєвих фізіологічних функцій.

Постачальником калорій є їжа. Організм повинен перетворити живильний продукт в більш відповідну форму - субстанцію, що називається глюкозою. Якщо ж тіло людини не відчуває нагальної потреби в енергії, калорії конвертуються в жир та резервуються для використання в майбутньому.

Кожні 7000 калорій, відкладені про запас, - це кілограм жиру. Для того, щоб позбавитися від нього, необхідно викликати в організмі певний дефіцит калорій. Зробити це можна двома способами - або з'їдати калорій менше, ніж витрачається протягом дня, або спалювати їх більше, ніж вживається.

Фізичні вправи пришвидшують процес метаболізму (фото взято з сайту myjulia.ru)
Фізичні вправи пришвидшують процес метаболізму (фото взято з сайту myjulia.ru)

У даному контексті виникає запитання, що ж таке обмін речовин. Обмін речовин - а вірніше, його швидкість, визначається кількістю калорій, що витрачаються в даний конкретний момент. Зрозуміло, що швидкість процесів обміну речовин вища під час виконання різноманітних фізичних вправ, аніж у процесі перегляду улюблених тепепередач.

Коли говорять "У мене поганий обмін речовин" або "Ці таблетки покращать ваш обмін речовин", мається на увазі обмін речовин в стані спокою, тобто кількість калорій, необхідна організмові для підтримки його життєвих функцій. Приміром, мозок, серце, нирки, печінка та інші органи працюють 24 години на добу без вихідних. Постійно оновлюються й клітини м'язів. Всі ці процеси вимагають енергії у вигляді калорій. Тому, коли кажуть, що які-небудь таблетки покращують обмін речовин, це означає, що вони примушують організм спалювати більше калорій без додаткових зусиль з вашого боку.

Швидкість обміну речовин у стані спокою залежить перш за все від маси тіла, за винятком маси жиру. Мова зараз йде про масу м'язів, кісток, крові, органів та шкіри. Чим об’ємніші м'язи та важчі кістки, тим більше енергії потрібно для їх підтримки. Разом з тим, дослідження показують, що одні діти народжуються з хорошим обміном речовин, інші з поганим.

В чоловіків, як правило, обмін речовин відбувається швидше, ніж у жінок, навіть у стані спокою, оскільки від природи вони володіють м'язистішим тілом. Процеси метаболізму також мають тенденцію уповільнюватися з віком. Отже, якщо ви не займаєтеся фізичними вправами, то з 30 до 70 років втрачатимете близько 40 відсотків м'язової маси. В разі регулярних занять силовими вправами зростає ймовірність успішного протистояння погіршенню обміну речовин.

Для того, щоб точно з'ясувати, скільки калорій витрачає організм в стані спокою, слід звернутися до фахівців відповідної лабораторії. Лаборант підключить вас до спеціального обладнання, вставить пластикову трубочку рот, після чого на основі аналізу вдихів і видихів визначить, наскільки ефективно ви витрачаєте калорії.

Якщо ж ідея з пластиковою трубочкою не влаштовує, можна підрахувати витрату калорій у стані спокою самостійно. Для цього використовується формула, яка виводиться на основі значень ваги, зросту, статі (і в окремих випадках віку). При цьому такі чинники, як маса тіла без жиру та генетичні особливості організму, до уваги не приймаються. Тому оцінка рівня метаболізму буде дещо умовною.

Джерело: http://news.siteua.org/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.