За вбивство власного чоловіка - смерть Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2010 09:11 · Розділ: Події у світі

Іранка, звинувачена у вбивстві власного чоловіка, може уникнути смертної кари. Остаточне рішення у справі мешканки Ірану, яку обвинувачують у подружній зраді та причетності до вбивства чоловіка, не прийнято, а передбачене іранським законодавством покарання за скоєний злочин - смертна кара - може бути пом'якшено, заявив під час візиту до Грузії глава МЗС Ірану Манучехр Моттакі.

Справа 43-річної матері двох дітей, яку іранська судова система засудила до смертної кари через побиття камінням, викликала зливу протестів в країнах Заходу. У зв'язку з цим представники іранських органів влади на початку липня були змушені відкласти виконання вироку.

"Ми вважаємо, що злочин в усіх країнах вважається злочином, то ж будь-хто повинен бути покараний за вбивство. Особливо людина, яка вбила власного чоловіка; то ж я вважаю, що такий факт в будь-якій країні вважатиметься карним злочином," - заявив Моттакі, зазначивши разом з тим, що остаточне рішення поки що не винесене.

Сакіна Мохаммаді-Аштіан може уникнути смертної кари
Сакіна Мохаммаді-Аштіан може уникнути смертної кари

"Все це повинен вирішити закон. Виходячи з наших порядків, людина, яка вбила іншу людину, карається тим же - смертю. Хоча в даному конкретному випадку остаточного рішення прийнято не було. Однак якщо сім'я загиблого помилує засудженого до смертної кари, то це спричинить пом'якшення покарання. Таке можливе тоді, коли винесений остаточний вердикт," - зауважив Моттакі.

Спершу суд іранської провінції Західний Азербайджан засудив Сакіну Мохаммаді-Аштіані до 99 ударів батогом за "заборонений зв'язок" одночасно з двома чоловіками після смерті її чоловіка. Однак згодом суд іншої інстанції переглянув рішення, винісши смертний вирок. На початку вересня Тегеран оприлюднив намір відкласти страту й переглянути рішення, однак уже через місяць суд знову підтвердив смертний вирок.

На підтримку мешканки Ірану виступила низка відомих політиків та громадських діячів західних країн, включаючи президента Франції Ніколя Саркозі, голову Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлюта Чавушоглу, президента Бразилії Луїса Інасіу Лулу да Сілва, який оголосив намір надати Мохаммаді-Аштіані притулок. Іранська влада натомість звинувачує Захід у використанні справи Мохаммаді-Аштіані з метою "чинення тиску" на Ісламську республіку.

Джерело: http://www.wnd.su/


Інші новини розділу