Гаррі Поттер став причиною зникнення сов Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2010 11:13 · Розділ: Природа

Використання окремих видів сов у традиційних магічних ритуалах та різноманітні забобони, пов’язані з цими істотами, стали основною причиною розвитку в Індії нелегальної торгівлі совами та популяризації полювання на них, що зумовлює масове зникнення цих рідкісних птахів.

За словами міністра охорони навколишнього середовища та лісового господарства Індії Джайрама Рамеша, вищеописаному явищу також сприяє популярність серед індійської молоді книг про пригоди Гаррі Поттера. Сова, як відомо, в книзі змальовується талановитим особистим листоношею та улюбленою домашньою твариною Поттера. Саме тому в багатьох сім'ях стало модно дарувати дітям на свято Дівалі сову, зазначає міністр.

В Індії сов використовують в різноманітних магічних ритуалах
В Індії сов використовують в різноманітних магічних ритуалах

«Сови - зникаючий вид, який знаходиться під охороною згідно з індійським Законом про захист дикої природи від 1972 року. Однак частенько цих птахів знищують в процесі проведення різних магічних ритуалів, особливо під час відзначення традиційних свят, таких як, приміром, Дівалі», - зауважив Рамеш.

Дівалі - одне з основних індуїстських свят, його також відзначають представники сикхізму і джайнізму. Історично цей день пов'язаний зі святкуванням збору осіннього врожаю та в більшості регіонів Індії відзначається як традиційний Новий рік. Під час Дівалі часто проводяться найрізноманітніші обряди й ритуали, в тім числі й магічні. Цього року Дівалі в Індії відзначатимуть 5 листопада.

Напередодні свята Міністерство охорони навколишнього середовища та лісового господарства Індії повідомляє, що кожного року кількість виловлених сов у країні вимірюється тисячами. В ритуалах чорної магії, які до цих пір практикуються тут, використовуються тіла сов, а також їхні черепи, кігті, пір'я та кров.

«Сови такі ж важливі для нашої екосистеми як і тигри, леви та слони», - додав на завершення Рамеш. Він закликав владу негайно вжити конкретних та рішучих заходів для захисту популяції індійських сов.

Джерело: http://www.segodnya.ua/


Інші новини розділу